همان‌طور که می‌دانیم تلویزیون‌ها در نزد ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و ما در انجام وظایف گوناگونی مانند تماشای فیلم، نمایش اخبار، نمایش تجاری و تبلیغاتی، نمایشگر رایانه ، نمایشگر بازی و … به آن نیازمندیم.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات تبریزمن، شرکت ال‌جی توانسته است تلویزیونی ۵۵ اینچی طراحی و تولید نماید که ۱٫۹ کیلو وزن داشته و یک نکته جالبی که در آن وجود دارد این است که فقط ۰٫۹۷ میلی‌متر ضخامت آن است و با توجه به ضخامت نازک این تلویزیون ال‌جی آن را به نام “کاغذدیواری” معرفی کرده است.

این تلویزیون به کمک صفحه مغناطیسی که به دیوار می چسب درروی دیوار نگاه داشته می‌شود و برای جدا کردن آن کافی است آن دو را از یکدیگر جدا کنید تا خاصیت آن ربایی آن از بین برود.

oled

ال‌جی این پنل OLED را در یک اجلاس خبری واقع در کره جنوبی معرفی کرد و طی آن تلویزیون فوق باریک خود را رونمایی کرد.

تولیدکنندگانی همچون ال‌جی و سامسونگ با ورود پنل های OLED با مشکلی بزرگ مواجه هستند و آن هزینه بالای تولید این نوع تلویزیون‌ها است. برای نمونه قیمت یک تلویزیون ۶۵ اینچ با فنّاوری ۴K OLED ال‌جی حدود ۹٫۰۰۰ دلار هزینه دارد.

این را باید پذیرفت که مصرف‌کنندگان چگونه می‌خواهند هزینه بالای مهاجرت از فنّاوری LED به OLED را می‌خواهند قبول نمایند. اما ال‌جی امیدوار است که به‌زودی می‌تواند بر این مشکل فارغ آید و فروش پنل های OLED را از ۶۰۰٫۰۰۰ دستگاه در سال جاری به ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ دستگاه در سال آینده افزایش خواهد داد.

بی‌تردید در آینده با رواج این فناوری‌ها می‌توان تصور نمود که تابلوهای LED تبلیغاتی در سطح شهر و بنرهای فعلی به چه شکلی خواهد بود.

 روزبه بهروزی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :