امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه مردم ایران همیشه از آمریکا ضرر دیده اند، گفت: کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ شمسی در ایران حاصل اعتماد به استکبار بود و نتایجی چون تسلط بر امور سیاسی، نظامی و فرهنگی کشور و عدم حضور مردم در صحنه را به دنبال داشت.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود: این کودتا به دنبال بی توجهی به اظهارات آیت الله کاشانی و با حمایت آمریکا اتفاق افتاد.

خطیب جمعه تبریز در ادامه به آتش کشیدن بخش های عظیمی از مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها در سال ۱۹۶۹ میلادی اشاره کرد و گفت: صهیونیست ها با این کار خواستند غرور مسلمانان را بشکنند.

آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه رژیم جعلی و فاسد صهیونیستی روز به روز رو به استیصال می رود، عنوان کرد: فلسطینیان و جبهه مقاومت نیت کرده اند تا آزادی کامل مسجدالاقصی و اقامه نماز توسط ولی امر مسلمین جهان از قیام خود دست برندارند و هرگز عقب نشینی نکنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مساجد باید کانون پیاده سازی برنامه های متنوع فرهنگی و اعتقادی برای جوان ها باشند تا این قشر از جامعه جذب خانه خدا شوند، اضافه کرد: مسجد ستیزی از برنامه های استکبار جهانی است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی به فرا رسیدن روز پزشک /اول شهریور/ اشاره کرد و گفت: پزشکان با الگو قرار دادن جکیم ابن سینا در کنار تخصص، نسبت به بیماران با تعهد رفتار کنند.

وی از ابن سینا به عنوان دانشمند و نابغه ایرانی یاد کرد که امروزه از کتاب های وی در دانشگاه های معتبر دنیا استفاده می شود. امام جمعه تبریز به تحولات منطقه در عراق و سوریه اشاره کرد و متذکر شد: اتفاقات تازه ای در عراق افتاده و نیروهای انقلابی توانسته اند میادین نفتی موصل را از دست تکفیری های آزاد کنند.

آیت الله مجتهد شبستری با یادآوری تحولات سوریه و شکست و تلفات سنگین نیروهای داعشی افزود: با تشدید حملات هوایی، ضربات سنگینی بر پایگاه های تروریست ها در سوریه به ویژه در حلب وارد شده است.

وی با اشاره به ائتلاف نظامی ایران، روسیه و سوریه اضافه کرد: ضربات سنگینی به انبارهای مهمات و مراکز فرماندهی تکفیری ها و داعشی ها در سوریه وارد شده است.

امام جمعه تبریز گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان پدرخوانده داعشی ها و تکفیری ها به طور بی سابقه هراسان شده اند و به زودی به زانو درخواهند آمد.

آیت الله مجتهدشبستری به استفاده هواپیماهای روسیه از فرودگاه همدان پرداخت و گفت: این پایگاه تنها به روس ها اجاره داده شده تا بتوانند ضربات سنگین و دقیق تری به داعشی ها با استفاده از این فرودگاه وارد سازند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :