رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک تبریز با اشاره به میزبانی تبریز ۲۰۱۸ گفت: برخی از اماکن تاریخی شهرداری منطقه ۸ که موقوفه هستند مورد بررسی قرار گرفته و تا سال آینده آماده‌سازی می‌شوند.

به گزارش تبریزمن، حجت‌الاسلام رضا جعفری با اعلام این مطلب اظهار کرد: طبق جلسه‌ی مشترک شهرداری منطقه هشت با مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه، مقرر شده است که در راستای آماده‌سازی برخی از اماکن تاریخی موقوفه‌ی منطقه هشت تبریز هماهنگی‌هایی انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه منطقه هشت از لحاظ اماکن تاریخی غنی می‌باشد، از این‌رو این دیدار در راستای میزبانی تبریز ۲۰۱۸ انجام گرفته و طرفین برای انجام اقدامات مورد نیاز گرد هم آمدند.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه‌ی این نشست کارگروهی تشکیل شد تا در اسرع وقت نسبت به هماهنگی بیشتر و شروع همکاری‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک تبریز یادآور شد: این کارگروه در تلاش خواهد  بود تا اماکن تاریخی-موقوفه‌ای از جمله، امام‌زاده سیدجمال(ع)، امام‌زاده علی‌بن مجاهد‌(ع)، بقعه‌ی صاحب‌الامر(عج)، یخچال صادقیه، بازار صادقیه، پاساژ رضوی و… که جزو موقوفات بوده و ارزش تاریخی دارند را برای میزبانی تبریز ۲۰۱۸ آماده کند.

وی تاکید کرد: این جلسات و دیدارها ادامه خواهد داشت تا یک سال آینده تمامی نواقص و مشکلات رفع شده و این اماکن آماده‌سازی و مورد بهره‌برداری قرار بگیرند و همچنین در آینده جلسات مشترکی با حضور اداره کل میراث فرهنگی نیز خواهیم داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :