همزمان با نخستین روز از هفته نیروی انتظامی ۱۷۴۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر مکشوفه با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی در تبریز امحا شد.

به گزارش تبریزمن، این میزان مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی در شهرستان‌های مختلف استان کشف و ضبط شده بود.

خبرگزاری فارس: امحای بیش از 1700 کیلوگرم موادمخدر در تبریز

جبارزاده، استاندار آذربایجان‌شرقی در حاشیه مراسم امحای مواد مخدر در مقر فرماندهی نیروی انتظامی استان، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: جلوگیری از توزیع مواد مخدر و آلودگی جوانان به این بلای خانمان‌سوز از اولویت‌های نخست وزارت کشور در دولت تدبیر و امید است.

وی افزود: در استان آذربایجان شرقی هم بر اساس سیاست‌های اعلامی از سوی دولت و وزارت کشور، مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان مواد مخدر با جدیت پیگیری می‌شود.

وی با قدردانی از تلاش‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، خاطرنشان کرد: جمع‌آوری معتادان متجاهر جزو برنامه‌های استان در سال ۹۴ است و با توجه به راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ امیدواریم با کمک نیروی انتظامی و دستگاه قضایی تا پایان سال جاری بتوانیم آذربایجان شرقی را به عنوان استانی بدون معتاد متجاهر معرفی کنیم.

گفتنی است در شش ماه گذشته بیش از یک تن انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی در سطح استان کشف و ضبط شده و در این مدت یک هزار و ۵۰۰ قاچاقچی خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر و در حدود هشت هزار معتاد متهاجر از سطح شهرستان‌های استان جمع‌آوری و تحویل مراکز ترک اعتیاد و ماده ۱۶ شده‌اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :