نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در دی ماه سال جاری توانستند با انجام ۱۳۶ عملیات امدادی به تعداد ۲ هزار و ۳۶۶ آسیب دیده امدادرسانی کرده و ضمن اسکان ۶۳ نفر در راه مانده، به انتقال ۶۰ تن به مراکز درمانی اقدام نمایند.

مسوول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان در این خصوص به تبریز من گفت: نجاتگران جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در طول دی ماه امسال با انجام ۱۳۶ عملیات امدادی توانستند ۶۰ تن از زخمی های حوادث و مصدومان را به مراکز درمانی انتقال دهند.

علی شهودی افزود:همچنین  نیروهای امدادی این مجموعه با انجام ۱۳۶ عملیات امدادی توانستند ضمن مداوای سرپایی ۲۰ تن از مصدومین حوادث در سر صحنه ،۶۰ تن از زخمی های حوادث و مصدومان را به مراکز درمانی انتقال داده و ۶۳ تن از در راه ماندگان را در پایگاه های مربوطه اسکان دهند.

photo_2016-01-23_19-01-32

وی اضافه کرد: حوادث جاده ای با ۶۶ مورد در صدر و حوادث برف و کولاک با ۴۷ مورد و حوادث کوهستان با ۸ مورد در رتبه های بعدی امداد و نجات قرار دارند.

مسوول روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در بخش دیگری از اظهارات خود با ذکر این نکته که در این مدت تعداد ۱۷ مورد نیز عملیات رهاسازی مصدومان و گرفتاران در حوادث انجام گردید تاکید کرد:در این عملیات منحصر به فرد  نجاتگران  با استفاده از خودروهای  نجات و ست های برش  در حوادث جاده ای حضور یافته و  نسبت به رها سازی زخمی ها و فوتی ها از میان آهن پاره ها اقدام کرده اند که این امر تنها با بهره گیری از تیم های تخصصی امداد و نجات کوهستان در ارتفاعات و صخره ها عملی شده است.

به گفته شهودی میانگین حضور امدادگران هلال احمر در صحنه عملیات حوادث مختلف جاده ای از مرحله اعلام گزارش تا حضور در محل سانحه، حدود ۸ دقیقه و ۳۳ ثانیه می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :