مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان شرقی از ممنوع بودن فعالیت انتخاباتی امدادگران این نهاد در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

 به گزارش تبریزمن، “حسین دشتی” با اعلام این خبر افزود: این نهاد در تبلیغات کاندیداهای انتخابات هفتم اسفند امسال بی طرف بوده و کارکنان حق تبلیغ برای هیچ کاندیدایی را ندارند.

وی یادآور شد: سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با ابلاغ بخشنامه‌ای، از امدادگران این نهاد خواسته است با در پیش گرفتن اصل بی طرفی در انجام وظایف و مسئولیت های خود، از ورود به جناح بندی های سیاسی پرهیز کند.

دشتی ادامه داد: در این بخشنامه که بر اساس مصوبه هیات امنای کمیته امداد صادر شده است، استفاده از هر گونه امکانات، اموال و دارایی ها و نام و نشان کمیته امداد امام خمینی(ره) به نفع نامزدهای مجلس شورای اسلامی ممنوع اعلام شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اظهار کرد: بر اساس بخشنامه رئیس کمیته امداد، همکاری کارکنان رسمی و قراردادی تمام وقت این نهاد در سطح استان ها و شهرستان ها با ستادهای تبلیغاتی کاندیداها به هر نحو ممنوع بوده و بر ضرورت عدم بهره گیری از عنوان کمیته امداد توسط نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی جهت جلوگیری از بروز هرگونه شائبه دخالت کمیته امداد در فرآیند انتخابات تاکید شده است.

دشتی با بیان اینکه حراست این نهاد مکلف شده است با همکاری ادارات حقوقی و بازرسی، افراد خاطی را شناسایی و به هیأت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان معرفی کند، تصریح کرد: هیچ امدادگری اجازه ورود به دسته بندی‌‎های جناحی و دخالت در مسائل سیاسی و انتخاباتی را ندارد؛ زیرا از وظیفه اصلی که رسیدگی به محرومان است، باز خواهند ماند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :