سومین جلسه شورای شهر تبریز در سال ۹۵ امروز ساعت ۸:۴۳ در تالار عمارت ساعت برگزار گردید.
تبریزمن، سرویس شهری: رییس شورای شهر تبریز در ابتدای اظهارات خود با گرامیداشت روز شوراها گفت: نظام ما که مجموعه ای مردم نهاد است از اول اعتقاد داشته که باید خود مردم بر عملکرد دولت نظارت داشته باشد و لذا در چهار دوره تشکیل شوراها علیرغم مشکلاتی که به وجود آمد اما، رفته رفته جایگاه آنها نهادینه می گردد.

شهرام دبیری ادامه داد:اولین دوره شورا و شهرداری ها از تبریز آغاز شده و نیز باید جایگاه آن را ارتقا بخشیم زیرا در مقام جانشینی آن عزیزان هستیم لذا شوراها در خط مقدم خدمتگزاری به مردم هستند و باید تعامل قابل قبولی بین دولت و شوراها به وجود آید.

دبیری

وی ۱۰ اردیبهشت روز خلیج فارس را هم مورد توجه قرار داد و افزود:خلیج فارس مظهر رشادت های مردم ماست لذا اخیرا که سفری به یکی از کشورهای خارحی داشته و در موزه جنگ آنها حضور یافتم مشاهده نمودم که در نقشه تاریخی شان، عنوان خلیج فارس به کار رفته بود و از این جهت نماد صلح و دوستی را می توان در این منطقه دید.

رییس شورای شهر تبریز در پایان اظهارات خود بر حضور پررنگ مردم در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

انتقاد از عدم توجه اعضای شورای شهر به منشور واحد بین شورا و شهرداری

شهردار تبربز هم در این جلسه از عدم توجه اعضای شورای شهر به منشور واحد بین شورا و شهرداری انتقاد کرد و گفت:بطوری که چند هفته پیش هم گفتم متاسفانه هیچ کدام از اعضای شورا نسبت به ارایه پیشنهادات مربوط به اقتصاد مقاومتی اقدام نکرده اند!

صادق نجفی برخورد با متخلفان برای ایجاد امنیت را مورد توجه قرار داد و افزود:ساختاری که پرونده سرمایه گذار و ارباب رجوع را سطحی تلقی کرده و آن را پاره میکند مورد قبول ما نبوده و نباید این گونه اتفاقات در مجموعه شهرداری روی دهد.

نجفی

وی از اعضای شورای شهر خواست شخصیت واقعی افراد را به صورت واقعی نشان دهند و اضافه کرد:شهر تبریز امروزه هویت واقعی خود را بدست آورده است به طوری که شهردار تبریز – و نه شخص صادق نجفی – افتخارات بزرگی را برای شهر اولین ها کسب نموده است زیرا امتیازاتی که در مدت اخیر از بابت جایگاه جهانی این شهر بدست آمده است بطور حتم میزان سرمایه گذاری را افزایش خواهد داد لذا ما باید در این فرصت، فضای سرمایه گذاری را تامین نماییم.

نجفی تاکید کرد:نباید فضای ناامیدی در سطح جامعه برقرار شود و متخلف هم باید بداند که آرامش نخواهد داشت بنابراین باید هر روز با اینگونه افراد برخورد جدی شود از سوی دیگر برخی از سوالاتی که در راستای شفاف سازی از مجموعه شهرداری پرسیده میشود قابل تامل است مثلا میگویند لیست کلیه پرسنل شهرداری را ارایه نمایید و یا افرادی که در شهرک خاوران قطعه زمین خریده اند را به شورا ارسال کنید، نمیشود که مشخصات املاک مردم را به اشخاص حقیقی داد، بعدا میگویند چرا جواب نمی فرستید!

شهردار تبریز در پایان اظهارات خود خطاب به اعضای شورای شهر تبریز گفت:در نزد ما هیچ نامه ای از سوی شورا باقی نمانده است.

جلسات شورایی خارج از شورا باید تعطیل شود

داوود امیرحقیان به عنوان دومین سخنران پیش از دستور جلسه هفتگی شورای شهر تبریز، از هیات رییسه این نهاد مردمی خواست تا اظهارات جلسات شورا را در قالب یک کتاب به صورت سالانه منتشر نمایند و گفت:باید آیین نامه مناسبی برای مواد ۱۶و۱۷ اختصاص یابد.

وی در ادامه از هرس تعدادی از اعضای شورای شهر سخن به میان آورد و افزود:یکی از افراد شاخص شهر که توسط مردم انتخاب شده بود در منزلش جلسه ای تشکیل داد و تخم نفاق در شورا ریخته شد و بدین ترتیب اقلیت و اکثریت اعضا به وجود آمد، البته تعدادی رفتند و تعدادی دیگر نرفتند لذا در یک طرف ۱۰ نفر ماند و در سوی دیگر ۸ نفر، ۳ نفر هم به صورت بالانس فعالیت نمودند و متاسفانه نتوانستیم وحدت رویه را پیش ببریم.

امیرحقیان اضافه کرد:بعد از آن جلسه، دروغگویی تداوم یافت و نهایتا بده بستان ها از متن شورا آغاز گردید و حتی برای گرفتن منصب، خط قرمز تعیین کردند آنهایی هم که در صحن شورا از درستکاری و صداقت سخن می گفتند برای شهردار شدن تلاش کردند!

وی تاکید کرد:شوراها باید بیش از پیش در توسعه شهری پیشگام باشند، اما متاسفانه شنیده ام که برخی از اعضای شورا جلساتی را با ۲ فرد خارج از مجموعه شورا جهت مدیریت جلسه تشکیل می دهند که جای تامل دارد، لذا من تذکر می دهم که این گونه جلسات را تعطیل کنید که اگر این روند تداوم یابد در سطح عمومی اعلام خواهم کرد!

تاکید جعفر مدبر بر اهمیت ایستگاه راهنمایی متروی تبریز

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تبریز از برگزاری ۱۰ جلسه در طی فعالیت این کمیسیون در ۷ ماه گذشته خبر داد و گفت:در ۹ بند بودجه پیشنهادی خود را به ریاست شورا تقدیم کرده ایم که تسریع در تملک ایستگاه های خط اول مترو، اهمیت به پروژه های تاثیرگذار در ترافیک شهری، سرعت بخشی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، برنامه ریزی برای افزایش تعداد حداکثری شرکت واحد، بهسازی امکانات و مکانیزه نمودن خودروها و غیره از جمله آنهاست.

جعفر مدبر بر توجه ویژه شهرداری به ایستگاه ۵ مترو در منطقه راهنمایی تبریز تاکید کرد و افزود:این ایستگاه به علت موقعیت منحصربفرد آن در جابجایی مسافران مترو و اتوبوس ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید جزو حساب سازمان قطار شهری قرار گیرد.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :