دانشگاه تبریز و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های دو طرف، تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی مشترک امضاء کردند.

به گزارش تبریزمن،  به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: تقویت فعالیت های علمی و تعمیق همکاری های مشترک در چارچوب اهداف و وظایف محوله از اهداف این تفاهم نامه همکاری است.

محمد مقدم واحد افزود: همچنین فراهم کردن امکان حضور فعال محققان در اجرای فعالیت های مشترک و توسعه فرهنگ کار گروهی در قالب تعاون، گسترش اشتغال پایدار و مولد، پرورش دانشجویان کارآفرین، ارتقاء خلاقیت و نوآوری در بین نخبگان دانشگاهی و تجاری سازی ایده های نوآورانه از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

وی ادامه داد: برقراری ارتباط مؤثر بین اداره کل تعاون و دانشگاه تبریز، توسعه آموزش های مشترک در زمینه مهارت های کسب و کار، کارآفرینی، خلاقیت، نوآوری و آینده پژوهی، گسترش خدمات مشاوره ای در حوزه کارآفرینی و کسب و کار و کاریابی، جهت دهی به پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در راستای نیازها و انجام بازدیدهای متقابل علمی و کاربردی از جمله محورهای این همکاری مشترک است.

مقدم واحد اظهار کرد: انتشار آثار علمی و دستاوردهای تحقیقاتی استخراج شده از فعالیت های مشترک، ایجاد بانک اطلاعات دانشجویان نخبه و خلاق، ارائه خدمات مشاوره ای کارآفرینی، کسب و کار، تامین مالی، سرمایه گذاری از طریق کلینیک صنعت و جامعه دانشگاه تبریز و هماهنگی لازم برای ارائه مشاوره شغلی و کاریابی به دانشجویان از جمله تعهدات دانشگاه تبریز در این تفاهم همکاری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی نیز گفت: باید از تمامی ظرفیت های موجود استان برای رشد و شکوفایی منطقه استفاده کرد.

میراحد حسینی افزود: تسهیل در تشکیل تعاونی های دانش بنیان برای نخبگان دانشگاهی، تعاونی دانشجویان و اساتید و محققان دانشگاهی، حمایت از پایان نامه های دانشجویی مرتبط با مجموعه وظایف و اهداف سازمانی اداره کل، تسهیل در ارائه تسهیلات بانکی برای کارآفرینان دانشگاهی و دانشجویان دارای طرح های نوآورانه با توجیه فنی، اقتصادی و مالی مناسب از جمله وظایف این اداره کل در تفاهم نامه همکاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :