با هدف حمایت از زوج‎های نابارور کارکنان خدوم شهرداری تبریز، قرارداد همکاری مابین مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی آذربایجان‎شرقی با اداره کل سلامت امور اجتماعی شهرداری تبریز امضا شد. 

به گزارش تبریزمن، دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهس استان در این خصوص اظهار کرد: یکی از رسالت‎های جهاد دانشگاهی در حوزه‎ی پژوهش، ارائه‎ی خدمات به آحاد مردم جامعه است و با توجه به این که مشکل ناباروری در کشور ما ۲۲ درصد و هفت درصد بیشتر از درصد جهانی می باشد، از این رو مرکز درمان ناباروری سازمان جهاد دانشگاهی استان اقدام به ارائه‎ی خدمات به زوجین نابارور کرده است.

وی افزود: در راستای فعالیت‌های مراکز‎ پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی از جمله رویان و ابن سینا، مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان نیز خدمات خود را در این عرصه آغاز کرد و با بهره‎گیری از کادر پزشکی زبده و تجهیزات بسیار خوب مشغول اراده‎ی خدمات به زوجین نابارور است.

وی عنوان کرد: با تکیه بر منویات رهبر معظم انقلاب و همچنین رسالت‎های سازمان جهاد دانشگاهی، هدف ارائه‎ی خدمت به تمام آحاد جامعه است و از این رو  ارائه‎ی عادلانه‎ی منابع بین آحاد جامعه از مهم‎ترین رویکردهای این مرکز به شمار می‎آید و بر همین اساس این تفاهم نامه در راستای ارائه‎ی خدمات به قشر زحمت کش و تاثیر گذار شهرداری امضا شد و لازم به ذکر است اینان نقش موثری در عنوان “تبریز، شهر اولین‎ها” دارند.

دکتر محسنی با اشاره به خدمات ارائه شده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان گفت: این مرکز علاوه بر ارائه‎ی خدمات ناباروری، شامل آزمایشگاه جنین شناسی، کلینیک مردان، کلینیک زنان، آزمایشگاه‎های ژنتیک و … نیز هست که تمامی خدمات را در قالب یک مجموعه ارائه می‌کند تا مراجعان در کم‎ترین زمان ممکن از بیشترین خدمات بهره‌مند شوند.

دکتر”علیرضا رحیمی”، مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز نیز در این خصوص اظهار کرد: اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری رسالت آموزش به شهروندان و پیشگیری را بر عهده دارد و از این رو درمان پرسنل شهرداری بر عهده‌ی این اداره است.

وی افزود: هم اکنون حدود ۱۲ هزار نفر به ارائه‎ی خدمات در شهرداری تبریز مشغول هستند و اینان نیاز به خدمات درمانی خاصی دارند و در مقایسه با سایرین و به دلیل شرایط خاص کاری، نیاز به توجه ویژه‎ای دارند و اداره کل سلامت شهرداری توجه خاصی را نسبت به اینان دارد و درمانگاه‎های شهرداری نیز خدماتی را به آنان ارائه می‎کنند.

وی افزود: ارائه‎ی خدمات تخصصی و فوق تخصصی با توجه به تجهیزات درمانگاه‎های شهرداری و نیروی انسانی امکان پذیر نبود و به همین دلیل با امضای این تفاهم نامه گام مثبتی در راستای حل مشکلات ناباروری برداشته شد. با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و تشویق مردم برای افزایش جمعیت و باروری، اداره کل سلامت شهرداری نیز به منظور عمل به این اهم اقدام کرد.

رحیمی عنوان کرد: با توجه به شناخت از مجموعه‎های درمانی در سطح شهر و پس از بازدیدهای به عمل آمده از زیرساخت‌های این مرکز و کادر مجرب آن،مرکز درمان ناباروری سازمان جهاد دانشگاهی استان که یکی از بهترین مرکزها به شمار می‎آید، برای همکاری و به منظور ارائه‎ی خدمات به پرسنل شهرداری انتخاب شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :