مدیرعامل سازمان جمعیت مددکاران و خیران ‘آ اس ب’ آلمان با اشاره به اینکه امنیت کامل در ایران برقرار است، گفت: برخلاف کشورم آلمان حضور پلیس در خیابان های ایران کمتر است که نشان دهنده امنیت کامل در این کشور است.

به گزارش تبریزمن، اولدینچ باخ روز دوشنبه در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افزود: من از اینکه شما اشرافیت کامل بر موضوعات فنی و اجتماعی جامعه خود دارید، تعجب می کنم.

وی ادامه داد: در کشور من سیاستمداران از اطلاعات فنی در رابطه با جامعه به اندازه سیاستمداران ایرانی برخوردار نیستند.

باخ اظهارکرد: سازمان ‘آ اس ب’ از سال ۱۸۸۸ میلادی فعالیت خود را آغاز کرده و فلسفه آن کمک رسانی به افراد نیازمند است.

وی گفت: اعضای این سازمان خیریه بر خلاف سازمان های سیاسی و احزاب مختلف که روند رو به کاهشی دارند، روز به روز در حال افزایش است.

مدیرعامل سازمان جمعیت مددکاران و خیران ‘آ اس ب’ آلمان افزود: این سازمان در حوزه کمک رسانی به افراد آسیب دیده از سیل و زلزله، خانواده های در معرض آسیب، کودکان و سالمندان و کمک به نیازمندان کشورهای دیگر فعالیت می کند.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر عضو این سازمان هستند و در ۳۳ کشور دنیا نیز فعالیت می کنیم.

باخ گفت: در زمینه کمک رسانی به نیازمندان دیگر کشورها تیمی ۲۰۰ نفره در سازمان وجود دارد که در آماده باش کامل بوده و در صورت وقوع حوادث مختلف و نیازمندی دیگر کشورها آماده امدادرسانی هستند.

وی با اشاه به دیدارهایش در تهران با مسئولان کشور گفت: مذاکرات مثبتی در تهران و آذربایجان شرقی داشته ایم و علاقمند به همکاری در این کشور هستیم.

مدیرعامل سازمان جمعیت مددکاران و خیران ‘آ اس ب’ آلمان با اشاره به برجام گفت: در چند ماه گذشته روابط ایران و آلمان مثبت تر شده و وزارت امور خارجه آلمان پشتیبان ایجاد همکاری سازمان ‘آ اس ب’ با ایران است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه سیاست دولت تدبیر و امید گسترش روابط با کشورهای دیگر در زمینه های مختلف به خصوص در حوزه های اجتماعی است، گفت: فعالیت های سیاسی در ایران تاثیری بر فعالیت های اجتماعی ندارد.

سعید شبستری اعلام کرد: آماده همکار متقابل در خوص انتقال و دریافت تجربیات خود با دیگر کشورهای جهان در زمینه فعالیت های اجتماعی و خیرخواهانه به صورت دو طرفه هستیم.

وی با اشاره به فعالیت چندساله خود در سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: از این رو اشرافیت کاملی بر مسایل و موضوعات اجتماعی و مددکاری در کشور خود و دیگر کشورهای جهان همچون آلمان دارم.

شبستری اظهارکرد: بهزیستی سازمانی دولتی است که سعی می کند بیشتر به صورت سیاستگذار ناظر عمل کند و از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده می کند.

وی با اشاره به فعالیت های گسترده بخش غیردولتی در زمینه های اجتماعی مختلف، گفت: سازمان های مردم نهاد در ایران نسبت به امور خانواده های نیازمند، بچه های بد سرپرست و بی سرپرست و معلولان فعالیت می کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افزود: بیشترین فعالیت سازمان بهزیستی ایجاد سلامت روحیف روانی، جسمی و اجتماعی در جامعه است.

وی با اشاره به حضور معلولان در جامعه گفت: سیاست ما این است که افراد معلول در جامعه بتوانند نقش ایفا کنند و به افراد ایزوله شده تبدیل نشوند.

شبستری افزود: رسیدگی به آسیب های اجتماعی به وی‍ژه اعتیاد، طلاق، زنان آسیب دیده، دختران در معرض آسیب، بچه هاب طلاق و فرزندان بی سرپرست از اولویت های ماست.

وی ادامه داد: کودک آزاری، کودکان کار و تبیین حقوق کودکان از جمله مسائلی است که دولت تدبیر و امید نسبت به آن توجه ویژه ای دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: آماده همکاری با سازمانهای مختلف خیریه هستیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :