هفتمین دوره انتخابات اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی امروز در تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز من، به گفته رییس هیأت انتخابات تبریز، حدود ۲۶ هزار نفر عضو این سازمان از میان ۱۵۰ نفر کاندیدا تعداد ۱۵ نفر را روانه مجموعه هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی کردند.

سعید پورشریفی در این خصوص به خبرنگار ما گفت:از این تعداد ۶ نفر از رشته عمران، ۳ نفر از رشته معماری، ۲ نفر از رشته مکانیک و ۴ نفر نیز به ترتیب از رشته های ترافیک، نقشه برداری، برق و شهرسازی به حلقه مدیریتی این مجموعه راه یافتند.

8o (8)

وی در خصوص شایبه هایی که در راستای هزینه کرد هنگفت میلیونی تبلیغات از سوی برخی از کاندیداها صورت گرفته بود تنها به این مقدار بسنده کرد:آنها با هزینه خودشان اقدام به تبلیغات کردند و به ما ربطی ندارد…هر چه قدر هم که باشد از جیب خودشان بوده است.

پورشریفی درباره وضعیت نا به سامان و ازدحام بیش از حد قشر فرهیخته مهندسین در محل رأی گیری هم تاکید کرد:قرار بود شرکت کنندگانی که حق عضویت شان را پرداخت کرده اند به محل رای گیری هدایت شوند اما بعدا رویه فرق کرد و طبق نظر مسوولان همه به سوی صندوق های رای سرازیر شدند و ناهماهنگی هایی به وجود آمد.

8o (7)

از نکات جالب توجه در این دوره از انتخابات، مخالفت وزارت کشور با داوطلبانی بود که عضو شورای شهر بوده و قصد راه یابی به هیأت مدیره سازمان مذکور را دارند.

در هنگام ورود به محوطه اخذ رای تجمع های چند نفره توجه هر کس را به خود جلب می کرد، برخی ها هنوز رای نداده بودند و برخی دیگر نیز رای خود را به صندوق انداخته بودند، با چند تن از افراد گروه دوم همصحبت شدیم که چندان هم راضی به نظر نمی رسیدند.

به گفته آنها محل نامناسب محل برگزاری انتخابات در بلوار ۲۹ بهمن تبریز به دلیل ترافیک، لابی گری های قابل مشاهده، به گوش رسیدن اسامی خاص از سوی برخی جریان ها، برگزاری انتخابات کدخدامنشانه به دلیل وجود منافع شخصی برخی ها و غیره از مواردی بود که به علت سودهای قابل توجه، انتخابات پرشوری را حداقل در ظاهر رقم زد !

8o (2)

یکی از مهندسان باتجربه هم در این خصوص به تبریز من گفت:شرایط رأی گیری را که دیدم قصد داشتم برگردم اما به خاطر حضور در انتخابات و مشارکت در سرنوشت سازمان منصرف شدم، این وضعیت برای جامعه مهندسان بعید بود!

وی در مورد سود برگزاری این انتخابات برای شهر با وجود صرف هزینه های میلیونی پاسخ داد:نفع خاصی ندارد، بیشتر از بعد مشارکتی اعضای سازمان برای پیشرفت امور شهری نیاز بود که به عنوان قشر تحصیلکرده پای صندوق های رای باشیم… زیرا به طور مثال در سایه فعالیت این طیف متخصص، نباید ساختمان های ما در زمین لرزه های خفیف آسیب ببینند لذا باید تمام هم و غم خود را بعد از راهیابی به مجموعه هیات مدیره به حیطه وظایف خود متمرکز نمایند!

8o (3)

و اما روز برگزاری هفتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان در تبریز حاشیه های جالبی هم داشت:

***شهروندانی که از طرف فلکه دانشگاه، مسیر بلوار ۲۹ بهمن را طی می کردند شاهد ترافیک سنگینی بودند که تعجب خیلی ها را به خود جلب می کرد اما آرام آرام و پس از طی مسافت طولانی تا محدوده مقابل سازمان مترو متوجه شدند که در مقابل درب شرقی دانشگاه تبریز خبرهایی است!

***از مقابل درب ورودی و حتی در طول مسیری که تابلوهای راهنما مکان برگزاری انتخابات را نشان می داد به راحتی امر تبلیغات غیرقانونی رونق داشت به طوری که توزیع کارت های ویزیت برخی کاندیدها به چشم می خورد و این در حالی بود که زمان تبلیغات برای بسیاری از نامزدها به پایان رسیده بود.

***ازدحام در مقابل درب ساختمان اصلی حوزه انتخابیه باعث گردید تا برخی از اعضای جامعه مهندسین عطای رای دادن را به لقایش بخشیده و از خیر این امر بگذرند.

***حدود ساعت ۱۴ و بیست دقیقه گوینده حوزه انتخابیه از بلندگوهای موجود در محوطه دانشکده برق اعلام کرد که زمان رأی گیری ۲ ساعت دیگر تمدید شد و از جمعیت بسیار زیادی که به درب ورودی فشار می آوردند خواست تا به تدریج و با در نظر گرفتن تایم رای گیری وارد ساختمان شوند زیرا وضعیت ورود بانوان نیز چندان مناسب نبود!

8o (4)

***برخی از مدیران سطح استانی دولت گذشته نیز در محوطه حضور داشتند و درگوشی هایی از سوی حاضرین مبنی بر لابی گری های برخی ها برای راهیابی به ترکیب هیات مدیره این سازمان به جهت منافع مالی آن مطرح گردید.

***بر روی برخی از برگه های پیشنویس رای نیز اسامی خاصی نوشته شده و در اطراف ساختمان برگزاری رها شده بود که سوالات زیادی را در اذهان متداعی می ساخت!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :