عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: انتخابات آینده خبرگان و مجلس شورای اسلامی باید موجب وحدت و انسجام بیشتر داخلی شود.

به گزارش تبریزمن، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه باید انتخابات آینده خبرگان باشکوه و عظمت ویژه ای برگزار شود، افزود: باشکوه برگزار شدن این انتخابات در گرو آن است که ابتدا انتخابات خبرگان سیاسی تلقی نشود و اندیشه ها و تفکرهای متفاوتی در آن حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید همگی تلاش کنیم روحانی و علمایی بودن انتخابات خبرگان حفظ شود، گفت: لازمه اجتناب از سیاسی شدن آن است که همه افکار و اندیشه ها بتوانند در این انتخابات حضور پیدا کنند.

آیت الله هاشم زاده هریسی، پروسه انتخابات کشور اعم از ثبت نام تا بررسی صلاحیت و انجام انتخابات و پایان آن را پروسه ای طولانی عنوان و اظهار کرد: این طولانی بودن با توجه به این موضوع که گاهی چهره بگو و مگو به خود می گیرد افتخارآمیز نیست بلکه هزینه هایی را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه آنچه در انتخابات حائز اهمیت است کیفیت است نه کمیت، ادامه داد: آن انتخاباتی افتخارآمیز است که در پروسه ای کوتاه اما باشکوه برگزار شود.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در خلال انتخابات باید به گونه ای رفتار شود که به هیچ عنوان سیاسی بودن از آن استشمام نشود.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیت الله هاشم زاده هریسی افزود: انتخابات خبرگان باید بیشتر از انتخابات دیگر مورد اهمیت قرار گیرد چراکه مشروعیت نظام را تامین می کند و در مسیر اسلامیت و جمهوریت نظام می باشد.

وی گفت: مجلس خبرگان رهبری نظارت کلان را برعهده دارد در حالی که وظیفه مجلس شورای اسلامی بیشتر نظارت بر قوه مجریه است که از این رو انتخابات خبرگان از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :