وزیر کشور گفت : با هدایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری و هدایت های ریاست محترم جمهوری ، تلاش مجموعه دولت، همکاری بین دستگاه های اجرائی و نظارت، نیروهای انتظامی و امنیتی و رسانه ای، به رقم بسیار مناسبی از حضور و مشارکت مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی دست یافتیم .


به گزارش تبریزمن، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در ارتباط تلویزیونی زنده با اخبار شبکه یک سیما از محل ستاد انتخابات وزارت کشور، سخنان خود را با تشکر از مقام معظم رهبری( مدظله العالی) آغاز کرد و گفت : آمار نهایی حضور مردم در انتخابات را بعد از شمارش کل آراء مأخوذه تقدیم مردم خواهیم کرد، اما آراء به دست آمده از سیستم استعلام، تاکنون حدود ۳۳ میلیون نفر است که قطعاً در پایان شمارش افزایش خواهد یافت ، البته همین تعداد هم نشان دهنده مشارکت بیش از شصت درصدی واجدان شرایط در انتخابات هفتم اسفند است .


وزیر کشور با اشاره به برگزاری انتخابات هفتم اسفند در فضایی بسیار آرام در کشور گفت : انتخابات دیروز هم از نظر امنیتی و انتظامی و هم از نظر سیاسی و حضور گروه ها و جناح های مختلف سیاسی کشور در شرایط بسیار مطلوبی ساماندهی شد و از نظر قانونی بودن انتخابات در هیچ شعبه ای با مشکل مواجه نبودیم .


دکتر رحمانی فضلی بازتاب داخلی و خارجی حضور باشکوه مردم در انتخابات را بسیار مناسب و همراه با تحلیل جامع از سوی رسانه های مختلف عنوان کرد و افزود : با اعلام نتایج قطعی انتخابات، انتظار داریم که رقابت ها جای خود را به رفاقت همه اشخاص و گروه های سیاسی بدهد تا بتوانیم از این دستاورد بزرگ برای انسجام و وحدت ملی و برداشتن گام های بلند به منظور پاسخگویی به مطالبات مقام معظم رهبری ، دولت و مردم استفاده کنیم .


وزیر کشور به هماهنگی بسیار خوب عوامل اجرایی انتخابات با شورای نگهبان برای رفع کمترین شبهه و ابهام در سلامت انتخابات اشاره کرد و افزود : اگرچه با طراحی مراحل مختلف نظارتی، مقداری روند اعلام نتایج انتخابات کند شده است ، اما دقت کار به شدت بالا رفت تا انتخابات بسیار سالم برگزار شود .


رحمانی فضلی درباره اعلام نتایج نهایی انتخابات در هر دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی گفت : تاکنون تکلیف ۴۸ حوزه انتخابیه مشخص شده و داوطلبان نمایندگی ۱۳ حوزه هم به دور دوم راه یافتند و بیش از ۷۰ درصد آرا شمارش شده ،که به تدریج اعلام خواهد شد و امیدواریم تا امشب بخش اعظم نتایج را اعلام کنیم .


وزیر کشور در پایان این گفتگوی زنده تلویزیونی زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه هایی که داوطلبان آن حائز اکثریت آرا نشده اند را حداکثر یک ماه پس از تعیین صحت انتخابات مرحله نخست از سوی شورای نگهبان اعلام کرد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :