استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: انتخابات در تمامی شعب رای گیری در استان در امنیت کامل در حال برگزاری است.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز جمعه با حضور در شعبه اخذ رای مسجد انگجی تبریز و انداختن رای خود در صندوق رای به خبرنگاران با بیان اینکه امروز روز پیروزی ملت ایران در برابر دنیاست، اظهار کرد: ۲۹ اردیبهشت ماه امسال یکی از اعیاد ملت ایران خواهد بود.

وی ادامه داد: مردم آذربایجان شرقی از ساعات اولیه اخذ رای با حضور حداکثری و پرشور خود در پای صندوق های رای حماسه ای دیگر آفریده اند.

جبارزاده گفت: تمام مردم آذربایجان در ۲۱ شهرستان استان برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور حداکثری از ساعات اولیه به صحنه آمده اند.

وی اظهار کرد: دشمنان نظام با دیدن این حضور حداکثری و مشارکت آگاهانه ملت شریف ایران در می یابند که امت ایران اسلامی گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند و برای حفظ انقلاب و نظام همیشه در صحنه حضور دارند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ازدحام جمعیت در برخی شعب گفت: برای جلوگیری از ازدحام در این شعب تعداد منشی ها و صندوق ها افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، ۲ میلیون و ۹۵۵هزار و ۳۳۲ نفر از مردم استان آذربایجان شرقی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات روز جمعه هستند که ۶۶هزار و ۱۰۲ نفر از آن ها برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

برای انتخابات ریاست جمهوری، سه هزار و ۲۴۱ شعبه و برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سه هزار و ۶۳۷ شعبه در این استان پیش‌بینی شده است.

۱۲هزار و ۸۳۱ نامزد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی حضور دارند.

۵۲۲ صندوق اخذ رأی برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در ۲ حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر و اهر- هریس پیش‌بینی شده که ۱۴۵ صندوق در شهرستان اهر، ۱۰۰ صندوق در شهرستان هریس، ۲۰۱ صندوق در شهرستان مراغه و ۷۶ صندوق در شهرستان عجب‌شیر مستقر است.

۲۰ نفر در حوزه انتخابیه اهر- هریس و ۲۵ نفر در حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم رقابت دارند که در نهایت از هر حوزه یک نفر به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.

برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی، ۳‌میلیون و ۱۴۵هزار برگ رأی و برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس، ۴۲۱هزار برگ رأی تهیه و توزیع شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :