عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به قانون استانی‌شدن انتخابات مجلس گفت: این طرح، با موافقت‌ها و مخالفانی مواجه است اما به احتمال ۹۰ درصد استانی‌ شدن انتخابات صورت می‌گیرد .

تبریزمن، علیرضا منادی در ششمین همایش ادواری روسای شوراهای اسلامی استان‌های سراسر کشور اظهار داشت: شوراهای محلی، مویرگ‌های دموکراسی هستند که ارتباط‌شان با مردم، حتی از نمایندگان مجلس نیز بیشتر است .

 وی با یادآور شدن تحولات مشروطه و نقش تبریز در این مورد خاطرنشان کرد: مظفرالدین‌شاه قانون مشروطه را با پشتوانه فضای مشروطیت تبریز امضا کرد اما بعدها، تحت‌تاثیر اطرافیان، از این اقدام عقب نشست و کار تا جایی پیش رفت که مجلس که نماد مردم‌سالاری است به توپ بسته شد.

اجداد ما از گرسنگی مردند اما حاضر نشدند سر خم کنند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در بهارستان ادامه داد: با این اتفاق، مردم تبریز ۱۰ ماه در مقابل محاصره مقاومت کردند. اجداد ما از گرسنگی مردند اما حاضر نشدند سر خم کنند. جنگ داخلی در تبریز به راه افتاد اما بالاخره این نهضت با مقاومت تبریز قهرمان به پیروزی رسید .

منادی با بیان این‌که مدیون شهدایی هستیم که شاید خیلی از آن‌ها را به یاد نداریم،  متذکر شد: باکری این دوران همان ستارخان دوران مشروطه است و از سوی دیگر، ستارخان با روحیه باکری‌وار، این نهضت را پیش می‌برد .

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز مجلس ایران، قوی‌ترین مجلس دنیا در جهان است، چراکه در ایران هیچ احدی نمی‌تواند مجلس را منحل کند یا قانون مجلس را که به تایید نهایی شورای نگهبان رسیده، نقض کند .

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی شوراها را تبلور دموکراسی خواند و افزود: افتخار می‌کنیم که مترقی‌ترین قانون اساسی را در جهان داریم .

وی در ادامه با اشاره به قانون استانی‌شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در حال تصویب قانونی است که طی آن نمایندگان مجلس به صورت استانی انتخاب خواهد شد .

 منادی اظهار داشت: این طرح، با موافقت‌ها و مخالفانی مواجه است اما تا جایی که می‌دانم به احتمال ۹۰ درصد استانی‌شدن انتخابات صورت می‌گیرد .

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشورمان، کار گروهی، ضعیف است، گفت: نباید تفکرمان شهرستانی باشد که تامین و تقویت این زیرساخت بر عهده‌ شوراهای استانی است .

این نماینده مجلس تاکید کرد: بدون تقویت شوراهای استان، استانی‌شدن انتخابات مجلس، فایده‌ای نخواهد داشت .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :