به گزارش تبریزمن، رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران از تعرفه های فعلی جراحی ارتوپدی انتقاد کرد و گفت: تعرفه ها امسال هیچ رشدی نداشته و از دیدگاه انجمن ارتوپدی ایران تعرفه ها قابلیت اجرا ندارند.

دکتر غلامعلی عکاشه  درباره تعرفه های جدید ارتوپدی اظهار کرد: اگر تعرفه‌های جدید در بخش ارتوپدی اعمال شود مطمئن باشید که خلافکاری در این بخش نه تنها پایین نمی‌آید بلکه بالاتر هم می‌رود.

 وی افزود: آقای وزیر، انواع اتهام را متوجه جامعه پزشکی می کند در حالی که با وجود این تعرفه ها که نه عادلانه است نه عاقلانه، به هیچ عنوان مواردی چون زیرمیزی کاهش پیدا نخواهد کرد. متأسفانه متولی درمان و حمایت از پزشکان خود یکی از تخریب کنندگان حرمت پزشکی است.

به نقل از مهر، رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با بیان اینکه در واقع هر عمل پزشکی را بر حسب ممارست در یادگیری، زمانی که صرف کرده و عوارض پس از عمل ارزشیابی می کنند، گفت: چرا طلا گران است چون کمیاب است و به زحمت استخراج می شود. باید در بخش پزشکی هم همین نگاه حاکم باشد که تا چه اندازه زحمت برای یادگیری آن عمل جراحی کشیده شده، طول عمل و عوارض آن چه میزان است. همچنین برخی اعمال جراحی نیاز به این دارد که پزشک علمش را به روز کرده و آموزش های لازم را دیده باشد.

عکاشه ادامه داد: بر این اساس، تعرفه های درمانی اعمال ارتوپدی یک ظلم بسیار بزرگ به جامعه پزشکی است. زحمات جراحان ارتوپدی در مقاطع مختلف، در جنگ، سوانح و بلایای طبیعی قابل مشاهده است.

 وی با بیان اینکه این تعرفه ها موجب ناامیدی جراحان ارتوپدی می ­شود، گفت: در این میان برخی هم به سمت اقدامات خلاف قانون چون زیرمیزی کشیده می شوند تا حداقل زندگی خود را تامین کنند.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران تصریح کرد: به نظر بنده تعرفه ها امسال هیچ رشدی نداشته و از ما خواستند در این مسئله توضیحات خود را ارائه کنیم. در همین راستا از متخصصان این امر کمک خواستیم تا تعرفه ها به بهترین روش و بر اساس علم، آموزش علمی، سابقه، خدمات پس از عمل و عوارض بعد از عمل، میزان اشعه ای که هنگام عمل متوجه جراح می ­شود، تعیین شود ولی در عمل هیچ اتفاقی رخ نداد.

بیست و سومین کنگره جراحان ارتوپدی از ۱۳ تا ۱۷ مهر ماه ۹۴ در برج میلاد تهران برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :