خالد الجیوسی نویسنده فلسطینی طی مقاله ای در روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم با انتقاد شدید از موضع گیری مفتی عربستانی و حمله وی به فیلم ایرانی محمد رسول الله (ص)گفت: عقل و شرع حکم می کند شما در مورد چیزی که اطلاع ندارید حکم ندهید و ابتدا فیلم را ببینید بعد در مورد آن فتوا دهید.

به گزارش تبریزمن، الجیوسی خطاب به مفتی های وهابی عربستانی گفت: مردم ما دیگر آنقدر هم ساده لوح نیستند که هر چه شماها بگویید قبول و باور کنند و اینگونه نیست که کلید بهشت به دست شما سپرده شده باشد.

نویسنده فلسطینی افزود: شیخ عبدالعزیز آل شیخ مفتی عربستان در سخنانی قابل پیش بینی در مورد فیم ایرانی محمد رسول الله (ص) ساخته مجید مجیدی ادعا کرده که این فیلم مخالف شرع و دین اسلام است .

وی نوشت: من خود در مدارس عربستان تحصیل کرده ام و آنجا به ما می گفتند صحت فتوا مشروط به دو شرط است: نخست اینکه صاحب فتوا دارای علم و دین و اخلاق باشد و دوم اینکه فتوا دهنده باید آگاهی کامل از موضوع مورد فتوای خود داشته باشد.

الجیوسی افزود: مفتی عربستان فیلم را به طور کامل ندیده است زیرا در عربستان سینمایی وجود ندارد و به همین دلیل از جزئیات این فیلم مطلع نیست و در نتیجه فتوای او نمی تواند صحیح باشد، او ادعا کرده که در این فیلم چهره پیامبر اسلام (ص) به نمایش گذاشته شده است، اگر او دیده بگوید کجای فیلم است؟ زیرا چنین صحنه ای به هیچ عنوان در این فیلم وجود ندارد.

خالد الجیوسی خاطر نشان کرده که این نوع موضع گیری وی به دلیل کینه های تاریخی مفتی عربستان و مذهب سازنده فیلم است و بنابر این فتوای او سیاسی است نه دینی؛ او این فیلم را غیراسلامی دانسته است، فیلمی که داستان کودکی پیامبر امین ما را بازگو می کند؛ ایران که کشوری اسلامی است چگونه به فیلمی با این مضامین ادعایی مجوز می دهد، آیا امکان دارد ایران به یک فیلم ضد اسلامی مجوز تولید و نمایش بدهد؟ قطعا خیر.

فیلم محمد رسول الله (ص) از تاریخ ۵ شهریور در سینماهای ایران و همزمان در کشور کانادا به نمایش درآمده و بسیاری از کشورهای جهان خواهان در اختیار گرفتن و اکران این فیلم زیبا و دیدنی می باشند.

محمد رسول الله (ص) فیلمی است با ژانر تاریخی که زندگی کودکی حضرت محمد (ص) را روایت می کند؛ این فیلم در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۳ برای اولین بار اکران شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، مجید مجیدی، کارگردان فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) درباره انگیزه اصلی ساخت این فیلم گفت: تلاش ما این بود که یک قرائت درست و نگاهی دقیق از اسلام و پیامبر (ص) رحمت و مهربانی در این فیلم ارائه دهیم. در واقع می خواستیم قطره ای از اقیانوس بی کران رحمانیت ایشان را نشان دهیم.

وی با اشاره به اینکه کلیات فیلم درباره کودکی پیامبر (ص) است، افزود: این روز ها آنچه از اسلام در رسانه های دنیا نشان داده می شود همه اش خشونت است در حالی که حضرت محمد(ص) پیامبر رحمت و رافت است و می خواستیم این رحمانیت را دوباره یاد آوری کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :