بیست و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی با حضور حجت الاسلام مظفری رییس کل دادگستری استان، نجفی شهردار تبریز، بیمقدار نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، خلیل اللهی دادستان عمومی و انقلاب تبریز، مدیران دستگاه های اجرایی استان و تعدادی از فعالان اقتصادی منطقه به ریاست استاندار آذربایجان شرقی و در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد.

تبریزمن، سرویس اقتصادی: رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز در گزارش پیش از دستور خود به بازدید نمایندگان بخش خصوصی از زندان مرکزی تبریز پرداخت و گفت:نوع فضای موجود در زندان، در شأن آذربایجان نیست!

صمد حسن زاده افزود:مشاهده تعداد زیادی از جوانان دربند، مرا اندوهگین کرد و مقرر گردید تا با همکاری شهرداری و مساعدت سایر دستگاه های اجرایی مشکلات این مجموعه در مقوله جا به جایی به محل جدید برطرف شود.

photo_2016-10-23_09-04-27

وی ابراز امیدواری کرد تا با مشارکت بخش خصوصی بخش قابل توجهی از مرمت محل فعلی نیز عملیاتی گردد.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی هم با اشاره به اینکه زندان تبریز دچار فرسودگی شده و از سنوات گذشته موضوع انتقال آن به خارج از شهر مطرح بوده است گفت:متاسفانه به دلیل عدم تامین اعتبار و نیز عدم پیگیری مسوولان وقت، تاکنون بلاتکلیف و لاینحل مانده است.

مظفری افزود:وجود معارض در فضایی به مساحت ۳۰۰ مترمربع نیز باعث شده تا محوطه ۱۹ هکتاری ندامتگاه کلان شهر تبریز تحت الشعاع مسایل حقوقی قرار گیرد که خوشبختانه اخیرأ این موضوع مسیر قانونی را طی نموده و در اسرع وقت عملیات مرمت و بازسازی این مرکز آغاز خواهد شد.

وی با ذکر این نکته که تنها مشکل زندان تبریز مشکلات و نارسایی های فضاهای فیزیکی است به افتتاح فاز اول این مرکز در طی سال آینده پرداخت و اضافه کرد:به غیر از زندان، مجموعه دادگستری آذربایجان شرقی هم باید به نقطه ای دیگر منتقل گردد زیرا وجود بناهای بلندمرتبه در مجاورت زندان و مراکز قضایی صحیح نبوده و باید ساخت و ساز در حریم آن ها رعایت شود که متاسفانه این موضوع در مدیریت سنوات گذشته لحاظ نشده است!

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این خصوص گفت:اصلاح خطاهای گذشته باید امروزه صورت گیرد در حالی که با فروش نفت ۴۰ دلاری نتوانستند اقدامی برای پیشرفت کشور انجام دهند.

جبارزاده مخالفت خود از تعطیلی مراکز تولیدی را ابراز داشت و افزود:هیچ کس نمی تواند مانع فعالیت یک واحد تولیدی در سطح استان شود که در این حالت، برخورد قانونی با خود وی صورت خواهد گرفت.

وی در پایان تاکید کرد که حمایت از تولید در سال اقتصاد مقاومتی، اولویت اصلی دولت محسوب شده و دستگاه های قضایی حامی این هدف بزرگ هستند.

از نکات جالب توجه در این جلسه می توان به اظهارات نوری، رییس خانه معدن استان اشاره کرد که وقتی به ارایه نتایج روند طرح موضوع اصلاح تبصره ۲ و ۳ ماده ۶ قانون معادن در کمیته ماده ۷۶ می پرداخت کارشکنی های یکی از مدیران کل استان را به باد انتقاد گرفت اما از ذکر عنوان آن پرهیز نمود.

استاندار آذربایجان شرقی هم با ذکر این نکته که هر مدیری که هست باید از آن نام ببرید، رییس خانه معدن را مجبور به فاش کردن عنوان مدیر مربوطه کرد و نوری هم قاطعانه پاسخ داد:”مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان شرقی”

جبارزاده پس از اینکه از عدم حضور این مدیرکل در جلسه آگاه شد دستور داد تا در جلسه آتی شورای گفتگو، هر دو حضور یافته و موضوع مربوطه فیصله یابد.

جبارزاده با اشاره به اظهارات رئیس خانه معدن استان آذربایجان‌شرقی در مورد مدیری که به وی گفته بود «وقتی کارت به من افتاد به حسابت می‌رسم»، اظهار داشت: هدف از شورای گفت‌و‌گو این است که  صاحبان صنایع با مسئولان قضائی و اجرایی به گفت‌و‌گو نشسته و به این طریق مشکل را برطرف کنند و مدیری که چنین حرفی زده، باید در جلسه بعدی شورای گفت‌و‌گو حضور یافته و توضیح دهد.

شایان ذکر است بررسی اثرات منفی تغییرات تعرفه ای برخی از کالاهای وارداتی بر صنعت و تولید داخل، بررسی مشکلات حقوقی و اجرایی در جهت اجرای احکام قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار و بررسی مصادیق امتیازات تخصیص یافته به بخش های تعاونی و خصوصی موضوع بندهای قانون بهبود فضای کسب و کار از جمله مواردی بود که در دستور کار نمایندگان دولت و فعالان اقتصادی بخش خصوصی آذربایجان شرقی قرار گرفت.

خبرنگار: شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :