به گزارش تبریزمن، همزمان با آخرین روزهای ثبت نام تیم دوچرخه سواری پتروشیمی برای مسابقات بین المللی، همچون سالهای گذشته شاهد عدم تمایل مدیران شرکت پتروشیمی تبریز برای تیم داری در رشته دوچرخه سواری می باشم و گفته میشود تنها ۴۸ ساعت فرصت برای ثبت نام باقی مانده ولی متاسفانه هیات مدیره شرکت بزرگ پتروشیمی اعلام کرده که نیازی به تیم داری در رده های قهرمانی ندارد و میخواهد پرافتخارترین تیم ورزشی آذربایجان و تبریز را منحل کند.

در همین راستا خبرنگار ورزشی تبریزمن به گفتگو با سعید حاجی زاده رئیس کمسیون فرهنگی و ورزشی شورای شهر تبریز پرداخته است تا معلوم شود که بالاخره پتروشیمی موظف به تیم داری در این رشته است یا نه و اینکه تا کی قرار است هر سال شاهد ناز و ادای مدیران اکثرا غیربومی این شرکت در ادامه فعالیت این تیم قدیمی و پرافتخار باشیم.

حاجی زادهحاجی زاده در مورد تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز به خبرنگار تبریزمن گفت:‌ تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز نه تنها در ایران بلکه در آسیا برند معتبر و مطرحی برای ورزش می باشد که در ۶ سال گذشته توانسته همیشه به عنوان بهترین تیم آسیا انتخاب شود و با فعالیت این تیم سالهاست که نام تبریز و آذربایجان در آسیا بر سر زبان هاست.

وی در ادامه گفت: تمام موفقیت های بین المللی رشته دوچرخه سواری ایران مرهون نتایج پتروشیمی در سالهای گذشته به خاطر درخشش دوچرخه سواران تبریزی و آذربایجانی در تورهای مختلف است و حتی سهمیه المپیک لندن نیز از سوی دوچرخه سوران این تیم باشگاهی گرفته شده است.

حاجی زاده همچنین گفت: دوچرخه سواری ایران وام دار رکابزنان تبریزی است و در کنار آن نباید فراموش کنیم که بیشترین افتخارات ورزش آذربایجان و تبریز در سالهای گذشته از سوی تیم پتروشیمی کسب شده و مطمئنا انحلال تیمی با این قدمت و افتخار میتواند فاجعه ی بزرگی برای ورزش استان و کشور باشد.

رئیس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: وجود تیمی بزرگ بنام پتروشیمی تبریز نتیجه سه دهه تلاش مسئولین ورزشی استان در برگزاری تور بزرگی به نام آذربایجان می باشد که با استمرار برگزاری این مسابقات تیم پتروشیمی تبریز هم هر روز بیشتر از قبل فعال شده و باید بدانیم که هیچ کس حق ندارد تیمی در این سطح و با این برند را نابود کند.

عضو شورای شهر تبریز گفت: تیم دوچرخه سواری تبریز سالهاست که نام تبریز را در شهرهای مختلف آسیایی تبلیغ میکند و با قهرمانی های متعدد خود در تورهای قاره کهم نام و آوازه تبریز و ایران را بیشتر از هر تیمی در هر رشته ی دیگری بر سر زبان ها انداخته است.

حاجی زاده همچنین افزود:‌ درحال حاضر بهتر است مسئولین استانی از جمله استاندار و نمایندگان مجلس استان به این موضوع ورود کنند تا مدیران شرکت پتروشیمی با تصمیم نسنجیده خود فاجعهی بزرگی در ورزش استان رقم نزنند. این تیم متعلق به تبریز و مردم آن است و مدیران پتروشیمی موظف به ادامه تیم داری هستند.

وی گفت:‌شرکت پتروشیمی وقتی در تبریز درآمدهای میلیاردی دارد در کنارش وظیفه سرمایه گذاری چند صد میلیونی در ورزش قهرمانی این شهر را هم دارد و باید بخشی از درآمدهای این شرکت صرف پیشرفت ورزش این دیار شود. مگر بودجه ۷۰۰ میلیونی برا تیم دوچرخه سواری در مقابل درآمدهای میلیاردی این شرکت رقمی هست که کسی بخواهد در مقابلش مخالفت کند. در ضمن این شرکت موظف به سرمایه گذاری در ایجاد شور و نشاط اجتماعی در تبریز است و وجود تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز نیز یکی از این موضوعات است.

حاجی زاده گفت: قرار نیست مردم تبریز فقط دود پتروشیمی را بخورند و مدیران این شرکت باید بدانند که ممانعت از ادامه فعالیت این تیم بی احترامی به مردم شریف این شهر می باشد و نباید چنین کاری از سوی آنها انجام شود.

وی افزود: انتظار میرود با ورود نمایندگان مجلس و استاندار محترم این مشکل برای همیشه حل شود و دیگر شاهد مشکلات اینچنینی در فصل ثبت نام برای مسابقات نباشیم و بهتر است نمایندگان محترم مجلس مدیران شرکت پتروشیمی را ملزم به ادامه تیم داری وفعالیت پرافتخار ترین تیم ورزشی استان و کشور در سالهای آینده بکنند.

رئیس کمسیون فرهنگی و ورزشی شورای شهر تبریز گفت: در قبال اثرات مخرب زیست محیطی پتروشیمی به مردم تبریز حداقل انتظاری که از مسئولین این شرکت میرود حمایت از تداوم فعالیت های تیم دوچرخه سواری پتروشیمی به عنوان شناسنامه دوچرخه سواری تبریز و ایران و حتی آسیا می باشد.

حاجی زاده در خاتمه گفت: واگذاری شرکت پتروشیمی به بخش خصوصی در سالهای گذشته بهانه ای بیش نیست و همگی به خوبی میدانیم که بالاخره سهام دار اصلی این مجموعه وزارت دفاع می باشد که عملا بخشی از دولت به شمار می آید و دولت هم موظف به حمیات از تیمی پرافتخار چون پتروشیمی تبریز هست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :