توسعه فرهنگی و در نتیجه توسعه جامعه با توجه دقیق به تعمیق ریشه های مطالعه و کتابخوانی در جامعه امکان پذیر می شود.

به گزارش تبریزمن، حسین آذرنیا ضمن تبریک آغاز هفته کتاب به تمامی فعالان فرهنگی و نویسندگان پرتلاش شهر تبریز، ابراز امیدواری نمود این هفته سرآغازی برای بازخوانی و همکاری های گسترده نهادهای فرهنگی و مردم با نویسندگان و دست اندرکاران حوزه کتاب بوده و به ارتقای کمی و کیفی کتابخوانی در جامعه منجر شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از اهتمام و توجه این مجموعه به امر انتشارات سخن گفت و افزود: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به عنوان بازوی اجرایی فعالیتهای فرهنگی خانواده بزرگ شهرداری تبریز، از بدو تاسیس تا کنون دهها عنوان کتاب، نشریه، گاه نامه و لوح فشرده با مضامین فرهنگی و مطالب شهروندی منتشر نموده و این روند با توجه به اهمیت بالایی که در توسعه فرهنگی جامعه دارد، در مناسبت های مختلف پیگیری می شود.
وی در خصوص انتشار نشریه ها و کتابچه های مختلف توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گفت: بر این باوریم که اسناد مکتوب با توجه به ماندگاری در حافظه تاریخی جامعه، نه تنها در زمان انتشار که در ادوار و سالهای آتی نیز از تاثیرگذاری بالایی برخوردار خواهند بود.
آذرنیا توجه به تغییر فضای نشر و اضافه شدن نشر الکترونیک و لوح های فشرده را لازمه فعالیت در این حوزه دانست و تصریح کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به عنوان نهادی موثر در زمینه فرهنگ شهروندی از امکانات و توانمندی های موجود برای انتقال آموزه های فرهنگی استقبال می کند و دست تمام فعالان این عرصه را که خواهان یاری رساندن به ارتقای فرهنگ شهروندی هستند را به گرمی می فشارد.
وی انتشار کتاب تخصصی ششمین جشنواره ملی عکس فیروزه به همراه کتاب بخش عکس نوشت، کتاب جشنواره نمایش خیابانی تبریزیم، نشریه آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان اهل بیت «دلدادگان» را از اقدامات در دست انجام سازمان در حوزه انتشارات معرفی نمود.
آذرنیا مشارکت در انتشار دهها مجله و کتاب و لوح فشرده فرهنگی مختلف با همکاری هنرمندان رشته های مختلف را از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برای گسترش فضای مطالعه در این عرصه عنوان کرد و بر استمرار این اقدامات با توجه به ثمربخش بودن آنها تاکید نمود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در خاتمه ابراز امیدواری نمود با مشارکت بیشتر و فعالتر اهالی حوزه فرهنگ و هنر و نویسندگان، شاهد تحولی عمیق در لایه های مختلف جامعه و حرکت به سمت توسعه پایدار باشیم.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :