رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: از پنج شنبه شب تا ظهر امروز جمعه انصرافی جدید در هیچ یک از شهرستان های استان نداریم.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری اظهارکرد: آخرین آمار همان ۳۱۰ نامزد داوطلب نمایندگی ۱۹ کرسی مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان شرقی است.

وی همچنین درزمینه آخرین وضع برگزاری انتخابات در سطح استان، اظهار کرد: آرامش و امنیت کامل انتخاباتی دراستان حاکم است و مردم استقبال با شکوهی از انتخابات کرده است.

رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به حضور گسترده نمایندگان نامزدهای حاضر در شعبات اخذ رای در سطح استان، اظهار داشت: نمایندگان نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سطح استان بر صحت اجرای انتخابات نظارت می کنند.

شبستری اظهارکرد: در مهلت تعیین شده توسط ستاد انتخابات استان، نامزدهای انتخاباتی، افرادی را به عنوان نماینده خود در شعبات اخذ رای معرفی کرده و با تکمیل مدارک، این افراد امکان حضور در شعبات را یافته اند تا بر صحت برگزاری انتخابات نظارت داشته باشند.

وی افزود: با وجود اطمینان از برگزاری انتخابات به بهترین شکل ممکن، این افراد حافظان حقوق نامزدها در شعبات اخذ رای در سطح حوزه های انتخابیه مختلف در تمام شهرستان های استان هستند.

شبستری از همکاری و هماهنگی کامل هیات های اجرایی و نظارت، نمایندگان فرمانداری، ناظران انتخابات و نیروهای انتظامات با نمایندگان نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهارکرد: این ناظران بدون هیچ گونه دخالت در روند برگزاری انتخابات، فقط بر صحت اجرای انتخابات نظارت می کنند و بروز هر مشکل و تخلف احتمالی را به مراجع ذیصلاح حاضر در شعب اخذ رای اطلاع می دهند.

رییس ستاد انتخابات استان همچنین حضور مردم در شعبات اخذ رای استان را غیرقابل انتظار ارزیابی کرد و گفت: با حضور با شکوه مردم حماسه سیاسی دیگری در تاریخ کشور ثبت خواهد شد.

استان آذربایجان شرقی با ۱۳ حوزه انتخابیه دارای پنج کرسی در مجلس خبرگان و ۱۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر دارای شش نماینده، میانه دو نماینده و سایر حوزه های انتخابیه دارای یک نماینده هستند.
دو میلیون و ۹۰۹ هزار و ۲۰۸ نفر از جمعیت سه میلیون و ۷۲۵ هزار نفری این استان واجد شرایط رای دادن دراین دوره هستند.

از جمعیت دو میلیون نفری حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر هم یک میلیون و ۵۰۲ هزار نفر واجد شرایط رای دادن می باشند.

بیش از ۱۴۳ هزار نفر از مردم استان نیز برای نخستین بار با شرکت در این دوره از انتخابات جشن تکلیف سیاسی خود را جشن می گیرند.

بیش از ۴۵ هزار نفر شامل عوامل هیات های اجرایی، نظارت، بازرسی، اعضای شعب اخذ رای، نمایندگان فرمانداران، محافظان و نیروهای انتظامی، کاربران رایانه و اعضای ستادهای انتخابات شهرستان ها انتخابات هفتم اسفند را در سراسر استان برگزار می کنند.

در این دوره از انتخابات، از مجموع دو هزار و ۸۸۹ شعبه انتخابیه استان یک هزار و ۳۳۴ شعبه ثابت شهری، ۳۶ شعبه سیار شهری، ۸۴۳ شعبه ثابت روستایی و ۶۷۶ شعبه سیار روستایی وجود دارد.

انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی و دور پنجم مجلس خبرگان رهبری به صورت هزمان از ساعت هشت صبح امروز شروع شده و تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :