رییس مرکز پژوهش های شورای شهر کرج از انعقاد تفاهم نامه‌ای میان مرکز پژوهش‌های شوراهای اسلامی کرج و تبریز با هدف توسعه دیپلماسی شهری و بهره گیری از تجارب مشترک بین این دو کلانشهر خبر داد.

به گزارش تبریزمن، مجید کاویانی با بیان  اینکه این تفاهم نامه همکاری در جریان سفر دو روزه جمعی از اعضای شورای شهر کرج به کلانشهر تبریز به امضای طرفین رسیده است، اظهار کرد: در این سفر که به منظور توسعه دیپلماسی شهری و با برنامه ریزی مرکز پژوهش های شورای اسلامی کرج انجام گرفت، تعاملات بسیار خوب و موثری میان مسئولان دو شهر به وجود آمد که یکی از دستاوردهای آن امضای تفاهم نامه ای با هدف تقویت همکاری های مشترک میان مراکز پژوهشی دو شهر کرج و تبریز بود.

وی، ماهیت این تفاهم نامه را آغاز همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای مشترک میان دو کلانشهر دانست و گفت: این همکاری ها در راستای بسترسازی برای تصمیم گیری های کارشناسی شوراها و ارتقای سطح کیفی مدیریت شهری به منظور رفع مشکلات و کاهش آسیب های شهری انجام خواهد گرفت.

وی به تعهدات موافقت شده در این تفاهم نامه نیز اشاره کرد و افزود: همکاری در برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی، همایش ها، گردهمایی های استانی، ملی و بین المللی، ارائه و تبادل اطلاعات علمی، تحقیقاتی و مشاوره ای، همکاری متقابل طرفین در تامین نیروی تخصصی و پژوهشی مورد نیاز در صورت اعلام نیاز، به اشتراک گذاری و تبادل دانش و تجربیات طرفین و نیز استفاده متقابل طرفین از نتایج کاربردی طرح های تحقیقاتی، پژوهشی و پایان نامه های انجام شده در حوزه های مدیریت شهری بخشی از تعهدات منعقد شده در این تفاهم نامه است.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر کرج، ایجاد گروه های تخصصی مشترک در حوزه مدیریت شهری، همکاری در زمینه تالیف، انتشار کتب و نشریات علمی، آموزشی و پژوهشی، هماهنگی طرفین برای برگزاری نشست های دوره ای منظم کمیسیون های تخصصی شورای شهر، برگزاری بازدیدهای علمی و تخصصی مشترک برای اعضای شوراهای شهرهای تبریز و کرج از دیگر تعهدات این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه به امضای محمد رضا روشنی رییس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و پژوهش شهرداری تبریز و مجید کاویانی رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج رسید.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :