نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه آمریکا انگیزه سلطه طلبی بر ایران را دارد، گفت: مذاکره و گفتگو با آمریکا این شیطان بزرگ مضر است و به صلاح نیست.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده های شهدای نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: ملت بزرگ ایران به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا را ممنوع و مضر می داند.

وی با بیان اینکه آمریکا می خواهد به کشورمان نفوذ کند، ادامه داد: آمریکایی ها می خواهند همچون دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بر کشورمان تسلط کنند و حالا نیز به فکر نفوذ هستند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه مذاکره با سایر کشورها به جز آمریکا در چارچوب های مشخص شده اشکالی ندارد، گفت: ما با سایر کشورها مشکلی نداریم ولی یقین داریم که مذاکره با آمریکا مضر بوده و برای همین ممنوع است.

آیت الله مجتهد شبستری سپس ادامه داد: برخی فکر می کنند که بعد از حصول توافق هسته ای می توان با آمریکا درخصوص دیگر مسائل وارد گفتگو شد ولی درحالیکه این چنین نیست و مقام معظم رهبری نیز جواب آنها را در این سخنرانی اخیرشان دادند.

نابودی داعش نزدیک است

وی با بیان اینکه نابودی داعش نزدیک است، گفت: ائتلاف تشکیل شده بر علیه داعش به زودی این گروهک تروریستی را نابود خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز سپس افزود: ائتلاف تشکیل شده ای که عراق و روسیه از اعضای آن هستند نمایشی نیست و کاملا حقیقی است که با تحرکات اخیر به زودی داعش توسط این ائتلاف نابود خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملیات نظامی روسیه با ائتلاف کشورهای ایران، عراق و سوریه علیه ترویست ‌های داعش در سوریه نتایج مثبتی خواهد داشت، ابراز داشت: این چهار کشور به ترتیب فرماندهی عملیات علیه داعش را بر عهده می گیرند و مواضع داعش را در سوریه هدف بمباران موشک ها قرار خواهند داد.

حادثه منا هرگز فراموش نخواهد شد

آیت الله مجتهد شبستری در ادامه خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به حوادث تلخ مراسم حج امسال گفت: حادثه منا هرگز فراموش نخواهد شد و باید کنگره بین المللی اسلامی جهت بررسی حادثه منا هر چه سریع تر تشکیل شود.

وی با تاکید بر اینکه هنوز دلایل حادثه تلخ منا مشخص نیست و درحال بررسی است، گفت: بی کفایتی و بی تدبیری آل سعود در این حادثه کاملا مشخص بود و نیاز است قبل از اینکه رسانه های استکباری صورت اصلی قضیه منا را منحرف کنند کنگره بین المللی اسلامی برای بررسی دقیق و جامع این حادثه تشکیل شود.

به نقل از خبرگزاری مهر، امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه کیفیت رفتار اآل سعود با حجاج داعش وار بود، گفت: آنها به دور از ادب انسانی و اسلامی با حجاج رفتار کردند و باید مقصران و عوامل این حادثه سریعا مشخص شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :