سرهنگ سید محمد هاشم زاده هاشمی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبر سبزوار با اشاره به کشف این میزان مواد مخدر در شهرستان اظهار داشت: این میزان مواد مخدر از استان‌های مرکزی کشور از مسیر سبزوار در حال ترانزیت بود که در یک عملیات هماهنگ کشف شد.

وی با بیان اینکه تحقیقات ویژه‌ای برای دستگیری قاچاقچیان و حاملان این مواد مخدر صورت گرفت تصریح کرد: در همین راستا تیم‌های ایست و بازرسی و گشت‌های نامحسوس به کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان طی مدت چند روز پرداختند.

به گزارش تبریزمن، هاشم زاده هاشمی ادامه داد: پس از انجام اقدامات کنترلی یک دستگاه تریلی با میزان مواد مخدر ۳۹ کیلوگرم شناسایی و توسط افسران مبارزه با مواد مخدر متوقف و متهمان آن دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: در دو عملیات جداگانه نیز یک دستگاه وانت بار و پیکان و یک دستگاه پژو ۴۰۵ حامل مواد مخدر در محورهای ورودی شهرستان شناسایی و میزان ۳۰ کیلوگرم مواد مخدر از آنها کشف شد. وی  افزود: تعداد ۸ تن در این سه عملیات جداگانه دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

هاشم زاده هاشمی در ادامه با اشاره به اجرای طرح مبارزه به سارقان خیابانی در سبزوار یادآور شد: این طزح در راستای مبارزه با سرقت موتور سیکلت در شهرستان اجرا شد که در آن تعداد پنج سارق حرفه‌ای در عملیات‌های جداگانه دستگیر و به مجموع ۸ سرقت موتور سیکلت اعتراف کردند.

وی افزود: پرونده این متهمان نیز پس از طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد. هاشمی با اشاره به اقدامات اداره اماکن فرماندهی انتظامی سبزوار خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌های اجرا شده در این فرماندهی اجرا طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و سازماندهی صنوف بدون پروانه کسب هستند.

 

 

وی با بیان اینکه در ماه گذشته تعداد ۱۱۴۰ واحد صنفی به طور محسوس و نامحسوس مورد بازرسی قرار گرفته‌اند گفت: از این تعداد ۸۷ واحد صنفی بودن پروانه کسب پلمپ و به ۱۸۰ واحد نیز تذکر و تعهد داده شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :