فرمانده انتظامی کلان‌شهر تبریز از انهدام باند حرفه‌ای سارقان خودرو با شناسایی و دستگیری هشت نفر توسط ماموران کلانتری باسمنج خبر داد

به گزارش تبریزمن، سرهنگ “فرهنگ نوروزی” با اعلام این خبر تشریح کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو در سطح شهرستان تبریز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

 وی ادامه داد: ماموران کلانتری ۲۳ باسمنج با انجام کارهای اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی موفق شدند دو نفر از اعضای اصلی باند حرفه ای سرقت خودرو را حین پرسه زنی با خودروی سرقتی شناسایی و دستگیر کنند.

 نوروزی اظهار کرد: سارقان با مشاهده مدارک و مستندات پلیس لب به اعتراف گشوده و شش نفر دیگر از همدستان خود را لو دادند.

 این مقام انتظامی افزود: ماموران با هماهنگی قضایی با شناسایی بقیه اعضای این باند هشت نفره، در اقدامی غافلگیرانه و ضربتی این افراد را دستگیر کردند.

 این مقام انتظامی از کشف دو دستگاه خودروی سواری مسروقه در مخفیگاه متهمان خبر داد و بیان کرد: متهمان اموال مسروقه را به افراد مالخر تحویل می دادند و این افراد نیز با تغییر وضعیت ظاهری آنها را با قیمتی بسیار ناچیز به فروش می رساندند.

 وی با اشاره به اعتراف سارقان به هشت فقره سرقت در مرحله مقدماتی روند رسیدگی به پرونده، افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده اولیه جهت بررسی تخصصی به پلیس آگاهی استان معرفی شدند.

 فرمانده انتظامی کلان‌شهر تبریز یکی از علل مهم سرقت خودروها را سهل انگاری مالکان خودرو در نگهداری آن‌ها دانست و افزود: شهروندان در هنگام مراجعه به بازار و اماکن تجاری خودروی خود را در پارکینگ های عمومی پارک کرده و یا در صورت پارک در کنار خیابان ها از قفل پدال، فرمان و یا قفل الکترونیکی استفاده کنند.

 فرمانده انتظامی شهرستان میانه از دستگیری هفت سارق با شش مورد سرقت در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ “هاشم شعفی” گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت اموال، پلیس آگاهی این شهرستان پس از پیگیری های به عمل آمده در مدت کوتاهی موفق به دستگیری هفت سارق شد.

 فرمانده انتظامی شهرستان میانه افزود: در اجرای این عملیات ماموران ضمن شناسایی سارقان و تحت نظرقرار دادن آنان، در یک عملیات پلیسی موفق به دستگیری هفت نفر سارق شدند.

 وی ادامه داد: در بازجویی های به عمل آمده سارقان به سرقت دو فقره دوچرخه، یک مورد موبایل، یک مورد حیوان خانگی و دو مورد سرقت محصولات باغی اعتراف کردند.

 شعفی در پایان عنوان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی، تحویل مقامات قضائی شدند.

 فرمانده انتظامی شهرستان بناب از دستگیری شش نفر قاچاقچی و کشف یک محموله بزرگ کالای قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ “رمضان اللهوردیان” گفت: در راستای برخورد و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح شهرستان و در پی کسب خبری مبنی بر ورود یک محموله ی کالای قاچاق بصورت کاروانی از یکی از استان های همجوار به شهر بناب، شناسایی و کشف این محموله در دستور کار ماموران پلیس آگاهی و یگان امداد شهرستان قرار گرفت.

 اللهوردیان افزود: ماموران با استقرار در ورودی شهرستان، کاروان مورد نظر را شناسایی و یک خودرو باری را متوقف کردند ولی چهار دستگاه خودرو سواری به سمت خروجی های شهر متواری شدند.

 به گفته ی وی، خودروهای متواری به سمت خروجی های تبریز و مراغه نیز توسط اکیپ های مستقر در این دو خروجی متوقف شدند.

 این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری شش نفر متهم و توقیف پنج دستگاه خودرو خاطرنشان کرد: در بازرسی از خودروهای توقیف شده دو هزار و ۴۹۵ تخته پتوی خارجی،۳۰رول پارچه، ۱۲۱دستگاه دوربین رو تفنگی، ۹۳دستگاه حشره کش الکترونیکی، ۱۶۷جفت کفش و چهار هزار ثوب البسه تاناکورای غیر بهداشتی کشف شد.

 فرمانده انتظامی شهرستان بناب در پایان با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند، گفت: ارزش ریالی کالاهای کشف شده ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :