رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی، گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی آذربایجان شرقی، باند حرفه‌ای سارقان داخل خودرو در عملیات پلیسی شناسایی و منهدم شد.

 سارق مسلح

به گزارش تبریزمن، ، سرهنگ صابر عباس‌زاده اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت داخل خودرو در شهرستان تبریز و پیگیری آن، کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی استان، موضوع شناسایی سارقان و کشف سرقت‌ها را در دستور کار قرار دادند.

وی با اشاره به تشدید گشت‌های محسوس و نامحسوس در سطح شهر برای جستجو و ردیابی مجرمان، افزود: در این راستا کارآگاهان پس از ساعت‌ها کار تحقیقاتی و انتظامی، موفق شدند یکی از متهمان را که در حال اجرای نقشه سرقت از داخل یک دستگاه خودرو بود مشاهده و وی را که قصد فرار داشت دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی با اشاره به غافلگیری متهم در حین اجرای این عملیات، تصریح کرد: متهم در بازجویی‌ها به بیش از ۳۱ فقره سرقت داخل خودرو با همدستی دیگر اعضای باند اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به تحقیقات گسترده پلیس برای شناسایی دیگر اعضای این باند که با متهم دستگیر شده همکاری داشتند، گفت: ماموران اداره آگاهی بلافاصله با کنترل و انجام یکسری اقدامات انتظامی موفق به شناسایی بقیه اعضاء شده و در عملیاتی غافلگیرانه و هماهنگ، تمامی آنان را دستگیر کردند.

به گفته سرهنگ عباس‌زاده، با دستگیری و انهدام این باند، آتش سرقت داخل خودرو در شهرستان تبریز خاموش شد.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در تحلیل علت و انگیزه ارتکاب این جرایم، گفت: اعتیاد به مواد مخدر، وجود مالخر، پارک کردن خودرو در محل‌های خلوت و تاریک و فقدان سیستم امنیتی خودروها از جمله دلایل این سرقت‌ها بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :