رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی از اهتمام و جدیت این مجموعه و مدیریت اجرایی استان جهت حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد و گفت: این تلاش های دوجانبه در راستای اقتصادی مقاومتی تاکنون نتایج درخشانی داشته است.

به گزارش تبریزمن، حجت الاسلام حکمتعلی مظفری روز یکشنبه در جریان بازدید وزیر کشور از یکی از واحدهای صنعتی مشکل دار آذربایجان شرقی در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز با اشاره به اینکه هماهنگی مناسبی بین دادگستری و استانداری آذربایجان شرقی برای رفع این مشکلات وجود دارد، افزود: در این راستا تعدادی از پرونده های واحدهای صنعتی که از سال ها قبل در دادگستری استان مفتوح بود، با بررسی های عمیق مختومه شد و یا در حال نهائی شدن است.

وی به مشکلات کارخانه رخش خودرو دیزیل تبریز اشاره کرد و با بیان اینکه این واحد صنعتی دو هزار و ۱۸۰ طلبکار و یکهزار و ۲۰۰ نفر شاکی داشت، اظهار کرد: با هماهنگی مجموعه استانداری و دادگستری بسیاری از مشکلات این واحد حل شده و بخشی نیز در دست رایزنی برای رفع مسایل مطروحه می باشد.

حجت الاسلام مظفری ادامه داد: در حالی که این واحد صنعتی مدت سه سال به دلیل وجود پرونده در دستگاه قضائی از هر گونه فعالیت باز مانده بود، در حال حاضر با راه اندازی یکی از خط های تولید با تعداد ۸۰ کارگر به خط تولید بازگشته است.

وی اضافه کرد: به دلیل شکایت تعدادی از افراد حقیقی و حقوقی، بخشی از اموال رخش خودرو دیزیل توقیف شده بود که این مشکلات نیز به تدریج حل می شود.

حجت الاسلام مظفری با بیان اینکه توقیف خودروهای این واحد صنعتی هزینه های هنگفتی را به آن تحمیل کرده است، از وزیر کشور درخواست کرد تا نسبت به عدم دریافت این مبالغ از سوی نهادهای ذیربط اقداماتی را به انجام برساند.

عبدالرضا رحمانی فضلی در سفر به تبریز، از مجتمع کارخانجات تراکتورسازی تبریز شامل خط مونتاژ، موتورسازان و ماشین آلات صنعتی نیز بازدید کرد.

شرکت تراکتورسازی ایران از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و ۷۰۰ دستگاه انواع تراکتورهای سنگین، نیمه سنگین و سبک تولید کرده است و طبق برنامه ریز های انجام شده قرار است این رقم تا پایان سالجاری به ۱۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه تراکتور برسد.

وزیر کشور برای سفر دو روزه کاری در تبریز به سر می برد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :