سرپرست اداره کل انتقال خون آذربایجان شرقی با بیان اینکه اهدا کنندگان خون می توانند تا اربعین حسینی نذر خود را ادا کنند، گفت : یکهزار و ۱۰۰ واحد خون دیروز در تاسوعای حسینی اهدا شده است.

به گزارش تبریزمن، وحید مثمر اظهار کرد : دو پایگاه مسجد کبود و آخونی در تبریز و پایگاه های اهدای خون مراغه و میانه از دیروز کار خون گیری را آغاز کرده اند و تا اربعین هر روز از ساعت هشت تا ۱۶ همچنان آماده خون گیری از اهداکنندگان خون هستند.
وی با توصیه به مردم در خصوص اجرای طرح نذر خون در پایگاه های انتقال خون آذربایجان شرقی و با اشاره به محدودیت زمانی نگهداری خون و فرآورده های آن، گفت :اهدای خون را تنها به روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی محدود نکنید تا امکان استفاده خون در ایام طولانی تری برای نیازمندان به خون فراهم شود .

وی اجرای طرح نذر خون را یکی از طرح های موفق در پایگاه های انتقال خون دانست و اظهار کرد: آذربایجان شرقی سابقه اجرای طرح نوبت دهی در ایام و مناسبت های مذهبی نظیر عاشورا و تاسوعا و شب های قدر را دارد و با اجرای این طرح نیز نیاز خونی استان در طول سال تامین شود.

سرپرست اداره کل انتقال خون آذربایجان شرقی گفت :هر واحد خون اهدایی جان سه نفر را نجات می دهد و از هر سه نفر، یک نفر در طول زندگی خود به خون و فرآورده های خونی نیاز پیدا می کند.

مثمر اظهار کرد: با حداقل دو بار اهدای خون در سال، می توان منابع قابل اطمینانی از خون و فرآورده های آن برای بیماران نیازمند تامین کرد.

وی گفت: بیمارانی نظیر مبتلایان به تالاسمی و هموفیلی برای ادامه زندگی خود نیازمند دریافت مداوم خون و فرآورده های خونی هستند.

پارسال در سه روز منتهی به عاشورا از چهار هزار و ۱۱۵ نفر مراجعه کننده برای اهدای خون، سه هزار و۶۷۳ واحد خون گیری بعمل آمد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :