دومین جلسه علنی شورای شهر تبریز در ماه مبارک رمضان همانند هفته گذشته به صورت شبانه و در ساعت ۲۰:۲۳ شامگاه یکشنبه در محل تالار شورا واقع در عمارت شهرداری آغاز گردید.

به گزارش تبریزمن، در این جلسه که شهردار کلان شهر تبریز نیز در آن حضور داشت لایحه هفته گذشته که به دلیل عدم حدنصاب اعضا بلاتکلیف مانده بود مورد رأی گیری قرار گرفت و با موافقت منتخبان مردم، مصوبه شورای شهر در خصوص تخصیص اعتبار لازم جهت بازسازی و توسعه شبکه فاضلاب کلان شهر تبریز، احداث مخازن، تاسیسات آبی و غیره به مدت یک سال دیگر تمدید شد.

در این لحظه نماینده شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز قول مساعد داد تا گزارشات ۳ ماهه این مجموعه در رابطه با اقدامات صورت گرفته و پیشرفت های مربوطه به سمع و نظر منتخبان مردم در صحن شورای شهر تبریز برسد.

در بخش دیگری از جلسه شبانه و علنی این هفته شورای شهر تبریز، چند لایحه شهرداری به تصویب اعضای شورای شهر رسید که از آن جمله می توان به اهدای مبلغ ۲۴ هزار دلار معادل ۹۳ میلیون تومان به عظیم قیچی ساز کوهنورد پرافتخار آذربایجان جهت جبران هزینه های صعود به قله هیمالیا و قرار گرفتن در کلوپ نفرات برتر جهان از باب فتح ۱۴ قله بیش از ۸ هزار متری اشاره نمود.

همچنین منتخبان مردم با اهدای ۱۰ دستگاه خودروی زباله مدرن اهدایی از طرف یک شرکت ترکیه جهت خدمت رسانی در سال ۲۰۱۸ با اکثریت آرا موافقت نمودند تا تشریفات گمرکی آنها به انجام رسیده و وارد ناوگان جمع آوری پسماندها گردند.

بخش پایانی جلسه شبانه شورا نیز به قرائت نامه های فرمانداری تبریز توسط رسول درسخوان در خصوص مصوبات شورای شهر اختصاص یافت که طی آن، موضوعاتی همچون برچیدن مناطق ۱۱ و ۱۲ شهرداری تبریز تا اطلاع ثانوی، تأیید بودجه سال جاری، اصلاح اساسنامه سازمان های وابسته شهرداری طبق چارت وزارت کشور و غیره مطرح گردید.

شایان ذکر است جلسه شورا در ساعت ۵۰ دقیقه بامداد دوشنبه به کار خود پایان داد و مقرر گردید تا پس از یک هفته تعطیلی به دلیل تقارن با عیدسعید فطر تداوم یابد.

خبرنگار : شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :