به گزارش تبریزمن، کریم شمس رئیس سازمان انتقال خون آذربایجان‌شرقی بعد از ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از بانک انتقال خون شهرستان بناب با ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله سازمان در این استان اظهار داشت: در یک سال گذشته آذربایجان‌شرقی در بین استان‌های بزرگ کشور بیشترین خون‌گیری را داشته در حالی که ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش خون‌گیری را در استان شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در طول یک و نیم سال گذشته هیچ‌گونه کمبود خون در استان نداشتیم؛ افزود: جا دارد در این ارتباط از مساعدت مردم آذربایجان‌شرقی تقدیر و تشکر به‌عمل آید.
شمس تصریح کرد: از آنجایی که راه‌اندازی بانک انتقال خون شهرستان بناب از سال ۱۳۶۷ کلید خورده و به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها تاکنون محقق نشده بود؛ گفت: با تلاش و پیگیری مسئولان شهرستان و مساعدت خیران این شهرستان در نهایت امروز شاهد راه‌اندازی این پایگاه در بناب هستیم.
رئیس سازمان انتقال خون آذربایجان‌شرقی سپس بااشاره به اینکه تاکنون در ۲ شهر استان مرکز انتقال خون فعال بود، اظهار داشت: امسال نیز در نظر داریم با راه‌اندازی مراکز انتقال خون شهرستان‌های اهر، مرند و بناب تعداد شهرستان‌های دارای مرکز انتقال خون استان را به ۵ شهرستان افزایش دهیم.
شمس یادآور شد: در جریان سال ۹۳ مردم آذربایجان‌شرقی ۹۶ هزار و ۵۰۰ واحد خون به مراکز خون‌گیری در استان اهداء کردند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :