شهردار تبریز با بیان اینکه اهمیت اهداف فرهنگی بحث گردشگری بیش از تاثیرات اقتصادی آن است گفت: معرفی هویت شهرهای تاریخی، مهم ترین دغدغه اصلی اطلس مسئولان شهرهای اسلامی است.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی روز دوشنبه در جمع کارشناسان گردشگری اظهار کرد: گردشگری از جمله حوزه های درآمد زایی است که ریشه در ارتباطات اجتماعی دارد.

وی افزود: با توجه به استقلال شهرداری ها از سیستم دولتی، امروز نیازمند روش هایی هستیم که با برخورداری از منابع درآمد پایدار، اهداف عمرانی و خدماتی را به نحو مطلوب پیگیری کند و در کنار این اهداف، انتظارات گسترده ای که در حوزه های فرهنگی و اجتماعی از شهرداری ها ترسیم شده ایجاب می کند که این نهاد، به سمت روش های درآمدزایی و سرمایه گذاری حرکت کند.

وی با تاکید بر اهمیت گردشگری افزود: گردشگری، بر خلاف سایر موضوعات درآمدزا، نه تنها تضادی با برنامه های زیست محیطی و فرهنگی ندارد، بلکه در خدمت این حوزه ها نیز است.

مدیر اطلس شهرهای اسلامی، اظهار کرد: در شرایطی که امروز ناامنی بیشتر کشورهای منطقه را در بر گرفته است، توسعه گردشگری می تواند در خدمت نزدیکی ملت ها و افزایش وفاق و همدلی بین حکومت ها باشد و به این منظور باید بسترهای واقعی و عملیاتی برای ارتباطات چهره به چهره شهروندان کشورهای مختلف فراهم شود که البته نباید ارزش های اعتقادی و هنجارهای اجتماعی، تحت الشعاع ارتباطات بین المللی باشد.

شهردار تبریز با بیان این که نگرش اصلی شهرداری تبریز به موضوع گردشگری ۲۰۱۸، درآمدزایی نیست، اظهار کرد: در سال های اخیر، تبریز به طور چشمگیری در عرصه های ملی و بین المللی درخشیده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله اش زیاد است و مسوولان شهری مصمم هستند که از مباحث گردشگری ۲۰۱۸ برای جبران کاستی های گذشته بهره بگیرند.

وی تقویت زیرساخت های گردشگری را ضرورتی مهم در این امر عنوان و خاطرنشان کرد: ارایه خدمات کیفی به مسافران و گردشگران، باید در قالب یک هماهنگی شهری و استانی پیگیری شود.

نجفی اضافه کرد: شهرداری تبریز در سال های اخیر، نگرش گردشگری خود را در گستره و تخصص بیشتری پیگیری کرده که توسعه تسهیلات هتل سازی، ایجاد ناوگان های اتوبوس ها و تاکسی های تبریزگردی، احیا و مرمت خانه های قدیمی و شرکت در نمایشگاه های تخصصی گردشگری از آن جمله است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :