نشست مشترک مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با دانشمندان حوزه آب جهان اسلام در عمارت ائل گلی برپا شد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، تعدادی از دانشمندان حوزه آب جهان اسلام که برای شرکت در نشست بین المللی « دیپلماسی آب برای احیای دریاچه ارومیه » در تبریز حضور یافته اند، طی این سفر در نشستی مشترک با مدیرعامل سازمان پارکهای تبریز چالش های موجود در این حوزه را بررسی کردند.

این محققان و دانشمندان از کشورهای مختلفی همچون اردن، آمریکا، ترکیه، بنگلادش و…برای شرکت در این نشست بین المللی به تبریز آمده اند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز در این نشست ضمن خوش آمدگویی به میهمانان ، اظهار داشت: امروز در وضعیتی قرار داریم که شناخت از شرایط نا به سامان آب و تغییرات اقلیمی در سطح منطقه ایجاد شده است.

مهندس محمدحسین حسن زاده ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود، بهره مندی از تجربیات دانشمندان مسلمان و بررسی دستاوردهای آنها برای ما مایه خوشحالی است.

وی با اشاره به اهمیت وجود آب جهت پیشبرد برنامه های شهری، تصریح کرد: موضوع آب شاید بخش کوچکی از برنامه ریزی های شهری باشد در حالی که در واقع بدون آب نمی توانیم شهر را مدیریت کنیم.

مهندس حسن زاده تاکید کرد: جای بسی خوشحالی است که دوستان و محققان جهان اسلام از موضوع وضعیت دریاچه ارومیه به خوبی آگاهی دارند و از دلالل خشکی آن و چالش های پیش رو در این زمینه آگاهی دارند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین یادآور شد: بحران دریاچه ارومیه چالشی بود که ما  را در مورد وضعیت آب آگاه سازد و از این بابت خوشحالم موضوعی مثل دریاچه ارومیه به وجود آمد تا عمق فاجعه در این خصوص آشکار شود.

وی با اشاره به موضوع آب که منجر به برپایی چنین نشست مشترکی شده، اظهار داشت: خوشحالم که در نشست با هم آب به جای ایجاد جنگ، موجب صلح و دوستی بین اقوام و ملل باشد.

حسن زاده در پایان خاطرنشان کرد: مطمئنم با عزم ایجاد شده در مسئولان و مردم ، راه برای حل مشکلات امروز و فردا هموار شده و با هدفگذاری های دقیق به اهداف خود دست یابیم.

گفتنی است، در این نشست کتابی نفیس از مجموعه عکس و معرفی تبریز توسط مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز به دانشمندان آب جهان اسلام اهدا شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :