مدیرکل سازمان بهزستی آذربایجان شرقی گفت: اولویت سازمان و اداره کل بهزیستی این استان توجه به شهرستان ها و مناطق کم برخوردار است.

به گزارش تبریزمن، محسن ارشد زاده روز دوشنبه در آئین افتتاح ساختمان اداره بهزیستی شهرستان خداآفرین افزود: تا پایان سال جاری پایگاه توان بخشی مبتنی برجامعه در این شهرستان مرزی راه اندازی می شود.

وی گفت: این پایگاه، شناسایی معلولان روستایی به صورت خانه به خانه و ارایه خدمات مورد نیاز آنان در محل را دنبال می کند.

وی ابراز امیدواری کرد تا با اجرای این طرح و شناسایی کامل معلولان در نقاط روستایی، خدمات مطلوب به آنان ارایه شود.

ارشد زاده با بیان اینکه علت عمده معلولیت در مناطق روستایی ناشی از ازدواج های فامیلی است، افزود: پیشگیری از آسیب های اجتماعی از فعالیت های محوری بهزیستی به ویژه در شهرستان خداآفرین است.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ نفر از خدمات بهزیستی خداآفرین بهره مند هستند، گفت: ارتقای بهزیستی خداآفرین از نماینگی به اداره مستقل و احداث و تجهیز ساختمان جدید در راستای افزایش خدمات بهزیستی در این شهرستان صورت گرفت.

ارشد زاده گفت: ساختمان بهزیستی خداآفرین با ۲۰۰ متر مربع وسعت و هشت اتاق با یک هزار و۵۰۰ میلیون ریال هزینه از محل اعتبارهای داخلی سازمان احداث و تجهیز شده است.

فرماندار خداآفرین نیز در این مراسم با قدردانی از زحمت های کارکنان بهزیستی گفت: کارکنان بهزیستی که در راستای بهتر زیستن مردم تلاش می کنند، ارتقای سخت افزاری و نرم افزاری بهزیستی شهرستان را دنبال می کنند.

امین امینیان افزود: فعالیت های گسترده این سازمان نشانگر توجه مسئولان دولت تدبیر و امید به مسائل و مشکلات مردم نیازمند به خدمات بهزیستی است.

شهرستان خداآفرین با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۱۰ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :