همزمان با افزایش بی توجهی‌ها به تیم شطرنج شهرداری تبریز و عدم حمایت های مالی از این تیم، اولین باخت تاریخ تیم شطرنج شهرداری تبریز رقم خورد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: لیگ برتر شطرنج کشور درحالی بعداز ۸ ماه به روزهای پایانی خود رسیده است که همگان انتظار داشتند تا باز هم این تیم شهرداری تبریز باشد که همچون دو سال گذشته کاپ قهرمانی را به تبریز می آورد ولی مشکلات متعدد مالی و عدم پرداخت پول به بازیکنان باعث شده تا در این روزها و بازی های پایانی که تاثیر زیادی در قهرمانی دارد، بازیکنان شهرداری تبریز انگیزه و انسجام تیمی خود را از دست بدهند.

این عدم حمایت های مالی درحالیست که شهردار تبریز چندین بار به صورت مستقیم دستور حمایت و پرداخت پول های بازیکنان تیم را به مدیران ورزشی شهرداری تبریز داده است ولی هنوز در این فصل ریالی به حساب بازیکنان واریز نشده است.

photo_2016-02-10_22-09-13

در روز سوم مرحله نهایی لیگ برتر شطرنج در رشت، صبح امروز تیم شطرنج شهرداری تبریز با نتیجه ٣ بر ١ به راه و شهرسازی لرستان باخت و صدر جدول را از دست داد. البته با اینکه عصر امروز هم شهرداری مقابل دامون ساخت شمال ٣ بر ١ به برتری رسید ولی در مجموع هم اکنون و در یک روز مانده به پایان مسابقات، شهرداری تبریز و تیم سایپا با ۵۴٫۵ امتیاز به صورت مشترک در صدر جدول هستند و قهرمان این دوره از رقابت ها فردا مشخص می شود.

فردا صبح آخرین بازی لیگ برتر شطرنج برگزار می شود تا چهره تیم قهرمان مشخص شود. هم اکنون دو تیم شهرداری تبریز و سایپا شانس زیادی برای دریافت کاپ و کسب عنوان قهرمانی دارند ولی با این تفاوت که فردا شهرداری با تیم مدعی بانک سرمایه بازی دارد و سایپا با تیم نه چندان مطرح دامون ساخت شمال بازی می کند و روی کاغذ شانس قهرمانی تیم سایپا بیشتر است.

photo_2016-02-10_22-15-33

گفتنی است که بازیکنان شهرداری تبریز تا به امروز ریالی از قرارداد خود را دریافت نکرده اند درحالیکه قهرمان نیم فصل هم بوده اند. حریف اصلی تیم تبریزی سایپایی است که هزینه های زیادی برای این مسابقات کرده و بازیکنان خارجی خوبی نیز برای تقویت تیمش جذب کرده است.

تیم شطرنج شهرداری تبریز ۳ سال در لیگ برتر حضور داشته و تاکنون باختی نداشته است ولی با افزایش مشکلات مالی این تیم، در بازی صبح امروز مقابل حریفش باخت و کسب عنوان قهرمانی برای سومین سال پیاپی به خطر افتاد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :