به گزارش تبریزمن، دو تیم تراکتورسازی تبریز و نسف قارشی ازبکستان روز سه شنبه از سری رقابت های هفته پنجم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و از ساعت ۱۸:۰۰ در استادیوم یادگارامام (ره) شهر تبریز به مصاف هم خواهند رفت. دیداری بسیار حساس که می توان با قاطعیت گفت تیم بازنده در آن، دیگر جایی در مراحل بعدی رقابت های لیگ قهرمانان نخواهد داشت و باید با آن خداحافظی کند.

شاگردان تونی الیویرا در تیم تراکتورسازی تبریز که میزبان این دیدار نیز می باشند، هم اکنون با ۴ امتیاز و به دلیل کم بودن تفاضل گل در رده ی چهارم جدول چهارتیمی رقابت ها قرار داشته و در دو هفته آینده رقابت بسیار سخت و تعیین کننده ای با تیم های الاهلی امارات که یک امتیاز بیشتر از آن ها داشته و نسف قارشی که هم امتیاز تیم تبریزی می باشد، خواهند داشت تا حداقل به عنوان تیم دوم و برای اولین بار در تاریخ خود راهی مرحله بعدی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شوند.

تراکتورسازان برای خاتمه دادن به این فصل از رقابت ها، ۶ بازی و یا به عبارت بهتر، ۶ فینال پیش رو خواهند داشت. ۴ فینال در لیگ برتر و دو فینال در لیگ قهرمانان. سرخپوشان تبریزی با توجه به نتایجی که در بازی های قبلی خود کسب کرده اند، هم شانس اول قهرمانی در رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور می باشند و هم شانس آن را دارند تا یکی از دو تیم برتر گروه خود در رقابت های آسیایی بوده و به مرحله ی بعدی صعود کنند.

هم اکنون تیم الاهلی عربستان با ۸ امتیاز از ۴ بازی گذشته خود صدرنشین گروه دی رقابت ها می باشد، تیم همنام اماراتی با ۵ امتیاز در رده دوم قرار داشته و تیم های نسف قارشی و تراکتورسازی هم ۴ امتیازی می باشند. حال در این میان تیم تراکتورسازی پرونده بازی های خود با تیم صدرنشین عربستانی را بسته و دو بازی با تیم های دوم و سوم جدول پیش رو دارد. با توجه به شرایط کنونی جدول، شاگردان تونی می توانند با کسب دو پیروزی در این دو دیدار، بدون هیچ حرف و حدیث و شک و گمان، راهی مرحله بعد شده و با قاطعیت به حق خود برسند، حتی در این صورت می توان شانس صدرنشینی را نیز برای آن ها متصور بود.

اما محتمل ترین سناریو برای نتایج این گروه، به این ترتیب می باشد که دو تیم هم نام عربستانی و اماراتی همچون دیدار رفت خود، به نتیجه تساوی رضایت دهند تا هم صعود عربستانی ها به عنوان تیم صدرنشین قطعی شود و هم شانس اماراتی ها برای صعود زنده بماند. در صورت کسب هر نتیجه برد و باخت، احتمال حذف یکی از دو تیم یا حتی هر دو تیم به شدت بالا می رود که با توجه به سابقه تیم های عربی در تبانی های اینچنینی، کسب همچین نتیجه ای دور از ذهن است.

در دیگر بازی نیز تراکتورسازی یا نسف قارشی، هر کدام که سه امتیاز دیدار را کسب کند، وارد رقابتی نفس گیر برای صعود شده و بازی پایانی اش رنگ یک فینال تمام عیار را به خود خواهد گرفت. در صورتی که تیم برنده تراکتورسازی باشد ( که با توجه به امتیاز میزبانی این تیم، احتمال آن زیاد تر است) این تیم می تواند با کسب تساوی ( درصورتی که بازی الاهلی امارات و عربستان، مساوی شود یا به نفع عربستان خاتمه یابد) یا در دشوار ترین حالت، با کسب سه امتیاز ( درصورت برد الاهلی امارات در مقابل الاهلی عربستان) به مرحله بعد صعود کند.

در صورتی که تیم نسف قارشی سه امتیاز این دیدار را به خانه ببرد، شانس تراکتورسازی برای صعود به مرحله بعدی، عملا به صفر می رسد.

تقسیم امتیازات بین تیم های تبریزی و ازبکستانی دیدار روز سه شنبه، بازهم طی شرایطی ( باخت یا تساوی الاهلی امارات مقابل عربستان) امید های صعود را در دل این تیم ها زنده نگه می دارد با این حال این شانس تقریبا در حد صفر بوده و برای بالا بردن این دو تیم نیاز به معجزه خواهد بود.

دو تیم تراکتورسازی و نسف، هر دو صدرنشین رقابت های لیگ کشور خود بوده و هم در ۵ بازی اخیر خود ۲ باخت را متحمل شده اند. دیدار روز سه شنبه دو تیم، دومین دیدار رسمی آن ها خواهد بود. بازی اول دو تیم در دور رفت رقابت های همین فصل لیگ قهرمانان و در ازبکستان انجام شد که تیم تبریزی علی رغم پیش بودن از حریف، در طی ۷ دقیقه دو گل را دریافت کرد تا از سه امتیاز حساس آن دیدار محروم بماند. تراکتورسازان همچنین در بازی قبلی خود نیز مقابل الاهلی عربستان، در دقیقه ۹۰ بازی گل تساوی را پذیرا شدند. شاید در صورتی که ۶ امتیاز این دو دیدار با بازی معقول و منطقی تراکتورسازی، به اندوخته های این تیم اضافه می شد، هم اکنون صعود تیم پرطرفدار تبریزی در گرو اما و اگر نبود و هواداران این تیم علاوه بر قهرمانی در لیگ برتر به کسب نتایج خوب در مراحل حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیز امیدوار بودند.

البته سرمربی پرتغالی تراکتورسازان پس از بازگشت دوباره اش به تیم تبریزی، بار ها و بار ها از نبود بازیکن در برخی پست ها و تعدد بازیکن در پست های دیگر گلایه کرده است و این عامل را باعث خستگی و عملکرد نا مطلوب تیمش در رقابت های آسیایی در مقایسه با رقابت های داخلی عنوان کرده است.

تراکتور اما با وجود کمبود بازیکن، از نقطه قوت بسیار موثری برخوردار هستند که در دیدار های خانگی عرصه را بر حریفان بسیار تنگ می کند. هواداران پر شمار این تیم در بازی با الاهلی و نیز آخرین بازی برگزار شده در استادیوم یادگارامام، یعنی بازی با سایپا، نشان داده اند که تا چه حد از توانایی اعمال فشار بر تیم حریف و تزریق روحیه به بازیکنان خودی برخوردار هستند.

همچنین، بازیکنانی مثل لوسیانو ادینهو، آندرانیک تیموریان، سوارز برزیلی و محسن دلیر که در بازی قبلی تنها چند دقیقه بعد از حضور خود در زمین گلزنی کرد، هوادارن سرخپوش فوتبال تبریز را برای کسب نتایج خوب در هر دو جام امیدوار تر می کند.

روز سه شنبه، تیم تراکتورسازی تبریز در استادیوم سرتاسر سرخپوش یادگارامام (ره)، مقابل نسف قارشی ازبکستان صف آرایی خواهد کرد تا نصف راه صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را بپیماید و در دیدار برابر الاهلی امارات، خود سرنوشت خود را تعیین کرده و آن را به نتایج دیگر بازی های گروه گره نزد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :