شهرام صادق زاده:اولین همایش سه نسل با شعر معاصر با تجلیل از هنرمندان و شاعران برجسته ایران و معرفی نفرات برگزیده در تبریز به کار خود پایان داد.

به گزارش تبریزمن،رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در ابتدای این مراسم گفت:دانشجویان باید در کنار مباحث علمی، نسبت به عملیاتی نمودن آن مباحث در جامعه نیز گام اساسی بردارند.

حسن ولی زاده رتبه کشوری این دانشگاه را ۲۷ اعلام کرد و افزود:در تولید علم نیز این مرکز دانشگاهی رتبه ۹ ایران را کسب نموده است اما این ها کافی نبوده و در کنار فعالیت های علمی، در کاربرد آنها در جامعه نیز باید نقش نخبگان و دانشجویان قابل رؤیت باشد.photo_2016-02-20_12-36-57

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه نقطه مشترک به وجود آمدن شعر یک موضوع شاخص است گفت:این اصل مهم همان مفهوم انسان است که کلیدی ترین عنصر شعر می باشد زیرا عظیم ترین و زیباترین مخلوق هستی به شمار می آید.

وی با ذکر این نکته که بهترین راه امروز، راه شعر و ادب است افزود:خداوند هستی را آفرید تا انسان را بیافریند، لذا انسان باید با تعلیم های خود راه پیشرفت و خوشبختی ابدی را در پیش گیرد.

محمدعلی بهمنی شاعر پیشکسوت کشورمان نیز در این همایش، چند قطعه شعر را قرایت نمود که با استقبال شدید حضار روبرو شد و گفت:شعر، ذات شگفتی دارد، ذاتی که آن را می بینیم، می شنویم و درکش می کنیم…

photo_2016-02-20_12-37-28

وی افزود:شاعران، کاتب شعر هستند و لذا آنچه که شعر می گوید ما تنها آن را ثبت می کنیم و دیگر هیچ!

در بخش دیگری از اولین همایش سه نسل با شعر معاصر که در آن تعداد کثیری از شاعران و علاقه مندان حوزه ادبیات حضور داشتند حسین مهرنگ و علی نظمی از اساتید ادبی برجسته و پیشکسوت تبریز به ارایه شعر پرداختند.

گفتنی است در پایان این همایش از محمدعلی بهمنی، علی نظمی تبریزی، صالح سجادی و امید صباغ نو به عنوان اساتید برجسته ادبیات کشور تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

مرتضی طوسی و سعید زارع محمدی مشترکأ به عنوان نفرات اول و مهدیه اسمعیل زاده به عنوان نفر برگزیده دوم نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :