اولین همایش یک روزه ملی فرآیندهای پالایشگاهی با تاکید بر تکنولوژی های نوین شامل بنزین سازی (CCR)، آیزوماکس و روغن سازی روز چهارشنبه در تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز دراین همایش گفت: میهن اسلامی ما اکنون در حال گذر از شرایطی خطیر است که موفقیت درآن موجب پیشرفت علمی و اقتصادی و گام برداشتن در مسیر توسعه پایدار و رو به رشد است.

محمدباقر دخیلی اظهارکرد: صنعت نفت جزء قدیمی ترین صنایع کشور است و نقش صنایع نفتی در اقتصاد کشور بر کسی پوشیده نیست.
وی افزود: پیشرفت این صنایع از جمله پالایشگاه های نفتی که نقش اساسی و درجه اول را در تولید محصولات نفتی دارند، اهمیت زیادی دارد و کاربرد فناوری های جدید در پالایشگاه ها می تواند در جهت تحقق پیشرفت های اقتصادی، گامی مهم محسوب شود.

دبیراین همایش نیز درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: این همایش با شعار مهندسی شیمی، توسعه فرآیندهای پالایشگاهی، خودباوری و تولید برگزار شد و محیط زیست، بهینه سازی انرژی ، کنترل آلودگی هوا، نانوتکنولوژی و کاتالیست از جمله محورهای ۱۲ گانه همایش است.

سیروس شفیعی گفت: ۱۱۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که ۷۰ مقاله از دانشگاه ها و شهرهای مختلف ایران مثل شرکت های پالایش نفت شیراز ، اصفهان، پژوهشکده صنعت نفت ایران و دانشگاه های صنعتی سهند ، تبریز، اراک، کاشان، شیراز و اصفهان پذیرفته و در کتاب همایش چاپ شد.

وی افزود: از این تعداد ۸ مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر در همایش یاد شده ارایه شد.

شفیعی با بیان اینکه همایش ملی فرآیندهای پالایشگاهی با همکاری و مشارکت دانشگاه صنعتی سهند همراه است،اظهارکرد: هدف اصلی همایش توسعه همکاری های دانشگاهی صنایع پالایش و شرکت های تامین کننده تجهیزات و خدمات فنی و ارتقای همگرایی و همکاری جهت توسعه و تحقیق است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :