شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند اغلب محصولات خود را به حسگرهای مختلفی مجهز می‌کنند. هر یک از این حسگرها باعث می‌شوند که استفاده از گوشی‌های همراه برای کاربران تجربه‌ای منحصر بفرد باشد.

به گزارش تبریزمن، برای مثال حسگرهای نوری امکان تنظیم میزان نور صفحه نمایش را فراهم می‌کنند، میکروفون‌های اضافه برای حذف صداهای محیطی آزاردهنده و شتاب سنج و ژیروسکوپ برای ارزیابی حرکات دستگاه. اکنون گوگل تصمیم گرفته به کودکان آموزش دهد که می‌توان از این حسگرها در زمینه علوم نیز استفاده کرد.

شرکت گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان I/O 2016 اپلیکیشن جدیدی به نام Science Journal را معرفی کرد. این اپلیکیشن می‌تواند از تمامی حسگرهای موجود در گوشی شما استفاده کند تا جهان اطراف را به روش‌های مختلف ارزیابی کند.

این اپلیکیشن در واقع بخشی از طرح جدید شرکت گوگل به نام Making & Science است که هدف آن تشویق کودکان به دانشمند یا تولیدکننده شدن در آینده است. این برنامه می‌تواند داده‌ها را ذخیره کند، آنها را روی نمودار به نمایش درآورد، تجارت مختلف را ردیابی کند و آنچه در تست‌های آتی اتفاق خواهد افتاد را پیش بینی کند.

گوگل هم چنین وب سایتی را راه اندازی کرده است که بهترین راهکارهای جمع آوری داده را به کاربران آموزش می‌دهد، این که هر یک از حسگرها چه کاربردی دارند، ارزیابی‌های انجام شده به چه معناست و چطور می‌توان برای جمع آوری داده‌های مختلف ابزارهای جدیدی همچون Wind Spinners را ساخت تا بتوان داده‌های مختلفی را جمع آوری کرد.

اپلیکیشن Science Journal رایگان است و همه کاربران می‌توانند آن را دانلود کنند.

635995988783738624


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :