رئیس جمهور آمریکا در واکنش به رای گیری در مجلس نمایندگان گفت: اکنون ما باید مشغول کار مهم اجرا و راستی آزمایی این توافقنامه شویم تا اینکه ایران نتواند به دنبال سلاح هسته ای باشد.

اوباما

به گزارش تبریزمن، پایگاه اینترنتی کاخ سفید متن بیانیه باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در واکنش به رای گیری امروز برجام در مجلس نمایندگان آمریکا را منتشر کرد.

در بیانیه باراک اوباما درباره رأی مجلس نمایندگان درباره برجام آمده است: “رای امروز در مجلس نمایندگان آمریکا تازه‌ترین علامتی است که خاطر نشان می‌کند هرچقدر اعضای کنگره توافقنامه تاریخی با ایران را‌، که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می شود، بیشتر مطالعه کنند حمایت آنها از این توافقنامه نیز بیشتر خواهد شد. “

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه می‌گوید: “درحالیکه ما سرنوشت ساز‌ترین بحث امنیت ملی از زمان تصمیم به تهاجم به عراق را خاتمه می‌دهیم‌، من خشنودم که قانونگذاران آمریکایی به ریاست نانسی پلوسی، رئیس دموکرات‌های مجلس نمایندگان، دقت به خرج دادند تا تصمیم‌شان درباره توافقنامه مبتنی بر ابعاد مثبت آن باشد و اکنون این نمایندگان درحال پیوستن به همپیمانان و شرکای ما در سراسر جهان هستند‌، همان همپیمانانی که درحال برداشتن گام هایی هستند که اجازه اجرای این توافقنامه بلند مدت و جامع را می دهد.”

به نقل از خبرگزاری تسنیم، وی در ادامه این بیانیه افزود: “اکنون ما باید مشغول کار مهم اجرا و راستی‌آزمایی این توافقنامه شویم تا اینکه ایران نتواند به دنبال سلاح هسته‌ای باشد. در اجرای این توافقنامه‌، ما فصل تازه‌ای از رهبری آمریکا برای دنبال کردن جهانی امن‌تر و امید‌بخش‌تر را نگارش می‌کنیم.”


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :