استاندار آذربایجان شرقی گفت: : مگر می شود یک کارخانه هشت ماه مدیرعامل نداشته باشد. مدیران تهران نشین برای کارخانه ای دیگر مدیری انتخاب می کنند که مدیر پروازی است و در ماه یکبار به استان سفر می کند و این سفر هم مفید به حال کارخانه نخواهد بود.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده در دیدار مدیران سازمان تامین اجتماعی با وی با اشاره به بلاتکلیفی برخی از واحدهای تولیدی سازمان تامین اجتماعی در استان افزود: از مدیران تهران نشین و کسانی که مسئولیت واحدهای تولیدی مربوط به سازمان تامین اجتماعی استان را عهده دار هستند را به شدت گله مندم.

 وی عنوان کرد: بیش از یکسال است که با آنها مکاتبه کرده و حتی به صورت حضوری و تلفنی با آنها صحبت کرده و تذکر داده ام ولی هیچ کدام مفید حال نشده است. چگونه می شود بگوییم تامین اجتماعی و حمایت از مستمری بگیر ولی از سوی دیگر کارخانه تحت پوشش این سازمان هشت ماه بدون مدیرعامل باشد.

وی با بیان اینکه کارخانه ای که مدیرعامل ندارد به سمت فروپاشی می رود اظهار کرد: مگر می شود یک کارخانه هشت ماه مدیرعامل نداشته باشد. مدیران تهران نشین برای کارخانه ای دیگر مدیری انتخاب می کنند که مدیر پروازی است و در ماه یکبار به استان سفر می کند و این سفر هم مفید به حال کارخانه نخواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه افزود: شخصی باید مدیر کارخانه باشد که دوش به دوش کارگر در خدمت تولید باشد و به جرات می گویم که  در سال تولید و اشتغال کارخانه بدون مدیر قابل قبول ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی نیست.  از مجموعه تامین اجتماعی استان رضایبت داریم و مسئولیت اداره این کارخانجات با مدیران تهران نشین این سازمان است و متاسفانه این اختیارات واگذار نمی شود.

جبارزاده خطاب به مدیران تهران نشین با لحنی منتقدانه گفت: افزود: اگر فرصت و حوصله اداره این کارخانجات را ندارید اداره واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی را به مدیران غیرتمند، باهمت و توانمند استان واگذار کنید. این آخرین تذکر من است. اگر در ۱۰ روز آینده مدیرعامل این کارخانجات انتخاب نشود ستاد مقاومتی استان تشکیل و اداره کارخانجات بدون مدیرعامل را خودمان بر عهده گرفته و اجازه ورود هیچ مدیر پروازی و خارج از استان را نخواهیم داد.

 وی خطاب به خبرنگاران با بیان اینکه انتقاد شدید استان از بی تفاوتی برخی مدیران تهران نشین را به بهترین شکل ممکن منتشر کنید افزود: همانطور که به فکر درمان و معلولیت کارگران هستیم حفظ سهام و حق و حقوق کارگران نیز وظیفه ماست. دیگر از مکاتبه خسته شده ام. چطور می شود سرم سازی تبریز در اوج نیاز کشور به سرم چندین ماه مدیر نداشته باشد، ضمن حمایت از کارخانه و رسیدن به شرایط استاندارد قبول نیست که تعطیل شود. سیمان صوفیان واحدی است که در به در به دنبال مدیر و فردی هستیم که با آن در مورد مسایل و مشکلات کارگری کارخانه صحبت کنیم، مگر می شود مدیر در ماه یکبار به تبریز بیاید و این آمدن هم در هتل و دیدارها تلف خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات اخیر پیش آمده در کارخانه سیمان صوفیان گفت: مدیریت ارشد استان جوابگوی مسایل و مشکلات کارگران این کارخانه شده و مدیر آن در تهران مدیریت می کند.

جبارزاده تاکید کرد: این اخطار ۱۰ روزه اگر تحقق نیابد ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی تشکیل و به موضوع راسا ورود کرده و تصمیمات لازمه را در دفاع از حق و حقوق کارگران خواهد گرفت. در ابتدای قبول مسئولیت اداره استان با مدیران استانی این سازمان قرار را بر این گذاشتیم تا مراکز درمانی استان را به قطب درمانی کشور به خصوص شمالغرب کشور تبدیل کنیم که اقدامات بسیار خوبی در این خصوص انجام شده است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: امروز اکثر بیمارستان های استان به قطب درمانی شمالغرب کشور تبدیل شده وو رضایتمندی مردم از دریافت خدمات درمانی و بیمارستانی افزایش یافته است.افزایش امکانات و تجهیزات و به روز رسانی تجهیزات درمانی و بیمارستانی، توسعه درمانگاه های تامین اجتماعی از جمله خدمات بزرگی است که طی چهار سال گذشته انجام گرفته است.

جبارزاده از افزایش تعداد درمانگاه های تامین اجتماعی در شهرستان های استان خبر داد و عنوان کرد: تاسیس درمانگاه تامین اجتماعی شبانه روزی در شهر سهند در اولویت ویژه قرار گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :