مدیرعامل سازمان میادین ومشاغل شهری شهرداری تبریز، ایجاد بازارچه های محلی را راه حل مناسبی برای کاهش سفرهای درون شهری دانست.

به گزارش تبریزمن، مهدی مهرداد تصریح کرد: با توجه به توسعه روزافزون شهر و افزایش جمعیت ساکن در تبریز، لزوم ایجاد چنین بازارچه هایی در محلات و نقاط مختلف می تواند بار سنگین ترافیک مرکز شهر را کاهش داده و درعین حال، هزینه های سرسام آور خانوارها از این محل را نیز به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

وی اظهار داشت: به همین منظور سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری در صدد است تا با اجرای طرح های مختلف نسبت به افزایش چنین بازارچه هایی در داخل شهر اقدام کرده و برای رفاه حال شهروندان گام های مثبت و مفیدی بردارد.

مهرداد افزود: بر این اساس تاکنون بازارچه های محلی شهید صمدی، شهید یاغچیان، بیلان کوه ، میثاق ومیلاد راه اندازی و فعالیت های خود را شروع کرده اند که در آنها علاوه بر میوه و تره بار، انواع محصولات کشاورزی و لبنی به شهروندان عرضه می شود .

وی اضافه کرد: اخیرا مراحل ساخت و آماده سازی بازارچه میدان انقلاب نیز در یکی از محلات پرجمعیت تبریز در حال اماده سازی می باشد  که در آن علاوه بر عرضه محصولات و لوازم و مایحتاج عمومی ، فضای مناسب سبز نیز تدارک دیده شده که رضایت شهروندان را در پی داشته باشد ونیز با حمایت های شهردار محترم کلانشهر تبریز دکتر نجفی و همکاری مناطق مختلف شهرداری چندین بازارچه محلی دیگر نیز توسط مناطق در حال احداث و اقدام می باشد و چندین طرح نیز آماده مشارکت با استفاده از توان بخش خصوصی است.

مدیر عامل سازمان  با بیان اینکه سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری وظیفه کنترل ،نظارت و همچنین مدیریت بازارچه های محلی را بر عهده دارد، گفت: براساس تصمیم شهرداری تبریز مقرر شد کار مدیریت این بازارچه ها به بخش خصوصی و خود مردم و افراد فعال در این مکان ها واگذار شود که این مورد تاکنون طرحی موفقیت آمیز بوده است.

وی دخالت دادن بخش خصوصی در پروژه های مختلف اجرایی سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری را از جمله اولویت ها و رئوس برنامه های این سازمان بیان کرد و یادآور شد: ما از هر نوع ایده ، پیشنهاد و همچنین مشارکت مردمی برای ساماندهی کلانشهر تبریز در این زمینه ها به شدت استقبال کرده و آمادگی همه گونه همکاری و مساعدت را به بهترین شکل ممکن داریم .وبدون تردید اجرای کارهای بزرگ در زمینه ساماندهی مشاغل در شهر دو میلیون نفری تبریز از عهده دولت و ارگان های وابسته به دولت و بخش های اجرایی خارج است و در این خصوص بهترین راه کار استفاده و بهره مندی از توانمندی های بخش خصوصی و مردمی است.

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری تبریز افزود: در این زمینه ما آمادگی کامل داریم به هر درخواست و تقاضای بخش خصوصی برای سرمایه گذاری با تخفیف های مختلف ظرف حداکثر یک ماه پاسخ داده و تمامی مجوزهای لازم را صادر کنیم.

مهرداد در پایان خاطرنشان کرد: باید به این نکته مهم توجه شود که راه نجات کلانشهر تبریز از ترافیک سنگین نقاط مرکزی و از بین بردن مشاغل مزاحم و سد معبر از چهره شهر فقط استفاده از توانایی های بخش مردمی و خصوصی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :