رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همکاری و هماهنگی بین شهرداری، آموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان و دانشگاه علوم پزشکی را برای بهبود سلامت آحاد جامعه مفید و سازنده دانست.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، دکتر محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مراسم امضای تفاهم نامه افزایش فعالیت بدنی اظهار کرد: باید ساختاری در جامعه ایجاد شود تا افراد علاوه بر زندگی کردن، امکان مفید بودن برای جامعه و خدمت را داشته باشند و از زندگی خود لذت ببرند. متاسفانه در حال حاضر بیماری های ناشی از کمبود و عدم تحرک کافی به شدت رو به افزایش بوده و مشکلات فراوانی برای مردم و حاکمیت ایجاد کرده است.

وی با اشاره به روز جهانی سالمندان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر منحنی سالمندی در کشور به سرعت رو به افزایش بوده و باید اقداماتی صورت بگیرد تا در آینده سالمندانی سالم و مفید داشته باشیم. در غیراینصورت آمار و پیش بینی ها بسیار نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد مکان های ورزشی مناسب در مدارس و نیز برای بانوان، اظهار کرد: بهترین کار برای حفظ سلامت افراد جامعه نهادینه سازی افزایش فعالیت بدنی افراد است .

دکتر صومی در خاتمه  ضمن تقدیر از تعامل خوب و فعال بین ارگان های ذیربط در زمینه ارتقاء سلامت وتندرستی جامعه، گفت: طرح تحول نظام سلامت گام های خوبی در حوزه بهداشت و پیشگیری برداشته و اقدام درجهت افزایش ۱۰درصدی فعالیت بدنی آحاد جامعه یکی از اهداف مفید این طرح خواهد بود.

گفتنیست صبح امروز ( پنجشنبه ) تفاهم نامه همکاری درجهت فرهنگ سازی افزایش فعالیت بدنی بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز، شهرداری کلانشهر تبریز، اداره کل آموزش وپرورش استان و اداره کل ورزش وجوانان استان منعقد گردید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :