استاندار آذربایجان شرقی از ایجاد شهرک صنعتی پتروشیمی در تبریز خبرداد.

 به گزارش تبریزمن، جبارزاده با اشاره به اجرایی شدن طرح انتقال اتیلن غرب به تبریز، شکل گیری شهرک صنعتی پتروشیمی در این شهر به منظور توسعه فعالیت های مرتبط و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این بخش را خواستار شد.

وی بابیان اینکه در گذشته به دلیل کافی نبودن تولید انرژی گاز با انتقال اتیلن به تبریز مخالفت می شد، اظهارکرد: با اجرای طرح انتقال اتیلن از میاندواب به تبریز به یکی از اصلی ترین خوراک های پتروشیمی متصل می شویم و زمینه توسعه پایدار در این بخش فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه با تکمیل این طرح سالانه ۲۰۰ هزار تن اتیلن و ۵۰۰ هزار تن نفتا از عسلویه به تبریز منتقل می شود، گفت: برای اجرای این طرح به طول ۱۵۴ کیلومتر ۲۱۵ میلیاد تومان هزینه می شود.

جبارزاده با اشاره به اینکه با سرمایه گذاری یکهزار و ۱۴۵ میلیارد تومانی شرکت غدیر ۱۰ واحد جدید در پتروشمیی تبریز مرتبط با خط اتیلن غرب ایجاد می شود، گفت: به این ترتیب مواد اولیه قابل توجهی در زمینه صنایع پایین دستی پتروشیمی تولید می شود و از این رو راه اندازی واحدهای مرتبط در بخش پایین دستی ضروری است.

وی با اشاره به اشتغال زایی و ارزش افزوده قابل توجه تبدیل فراورده های خام نفتی به محصولات پتروشیمی، خاطرنشان کرد: صنایع پتروشیمی یکی از هسته های کلیدی توسعه استان است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آمادگی قطعه سازان و تولیدکننده های ماشین آلات صنعتی برای تامین نیازهای صنعت نفت، اظهارکرد: طرح انتقال اتیلن غرب به تبریز در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است و زمینه توسعه صادرات با ارزش افزوده بیشتر را فراهم می کند.

عملیات اجرایی طرح انتقال اتیلن غرب از طریق پتروشیمی میاندواب به پتروشیمی تبریز پنجشنبه هفته گذشته با حضور وزیر نفت آغاز شد.

با اجرای این طرح راه اندازی واحدهای توسعه مجتمع پتروشیمی تبریز از جمله واحدهای جدید اتیلن بنزن، استایرن منومر و واحد پلی اتیلن عملی می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :