وزیر امورخارجه هند با اشاره به توسعه روابط اقتصادی بین ایران و هند گفت: ایجاد شهرک صنعتی مشترک هند و ایران در آذربایجان شرقی را پیگیری می کنیم.

به گزارش تبریزمن، سوشما سواراج روز یکشنبه در سفر چند ساعته خود به تبریز، در دیدار با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استاندار آذربایجان شرقی و همچنین مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه ایران در منطقه شمال غرب کشور افزود: هند و ایران روابط و مشترکات فرهنگی و سنتی بسیاری با یکدیگر داشته و می توان گفت ایران به عنوان یک همسایه خوب برای هند محسوب می شود.

وی ادامه داد: کمیسیون مشترک اقتصادی که ۲۸ دسامبر در دهلی برگزار می شود، فرصت خوبی برای افزایش مراودات اقتصادی است.

سواراج با اشاره به حضور وزرای جمهوری اسلامی ایران در هند، تاکید کرد: رابطه بین دو کشور بیش از پیش تحکیم یافته و امیدواریم همه مشکلات و موانع بر سر راه بررسی و رفع شود.

وی با اشاره به اجرای پروژه هند در چابهار، اظهار کرد: اجرای این پروژه می تواند مسیری برای توسعه همکاری ها و همچنین گسترش همکاری با کشورهای دیگر آسیایی باشد.

اسماعیل بابایی، مسئول دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در شمال غرب کشور، نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های استان آذربایجان شرقی گفت: وزارت امورخارجه از همکاری ها و مناسبات استانی، بین آذربایجان شرقی با کشور هند استقبال و حمایت خواهد کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار، با اشاره به همکاری هند و ایران در زمان تحریم ها گفت: ملت ایران هرگز دوستان خود را که در ایام تحریم به ایران کمک کرده اند، فراموش نمی کند.

احمد محمدزاده، با بیان اینکه مردم ایران امروز خود را برای دوران پسا تحریم آماده می کنند، اظهار کرد: هند جایگاه خاصی بعد از تحریم در اقتصاد ایران می تواند ایفا کند.

وی با اشاره به پیشنهاد تاسیس شهرک صنعتی مشترک با هند در این استان به عنوان پایگاهی برای توسعه همکاری های اقتصادی، گفت: با توجه به اینکه کشور هند چهارمین اقتصاد قدرتمند جهان است، می توانیم همکاری های خوبی را در عرصه اقتصادی داشته باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :