مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز از آماده سازی طرح فضای سبز به وسعت ۱۵ هکتار در پروژه بزرگ میدان آذربایجان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، مهندس محمدحسین حسن زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: طی جلسه هماهنگی که با حضور دکتر نجفی شهردار محترم تبریز در کارگاه میدان آذربایجان برگزار شد، طراحی فضای سبز میدان آذربایجان با دستور ایشان مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس حسن زده با بیان اینکه هم اکنون تکمیل این طرح به طور جدی و سریع انجام می شود، گفت: تکمیل مراحل آماده سازی طرح فضای سبز پروژه میدان آذربایجان از سوی سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، کارشناسان و متخصصین امر در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: سعی داریم ضمن رعایت ملاحضات شرایط محل از نظر زیبایی منظر و از همه مهم تر هویت، تاریخ و فرهنگ آذربایجان نیز در قالب طرح فضای سبز و زیباسازی در این میدان نمود پیدا کند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز تاکید کرد: به همین دلیل جهت آماده سازی  طرحی خوب و در شان تبریز و نام میدان ( آذربایجان ) در حال بررسی هستیم.

مهندس حسن زاده با اشاره به ویژگی های بارز این طرح، تصریح کرد: ایجاد شبکه آبیاری مکانیزه از طرف معاونت فنی عمرانی شهرداری تبریز، استفاده از انواع درختچه ها،  گلها و درختان بومی و سازگار با اقلیم منطقه و همچنین تنوع گیاهی با اولویت پایداری و… از ویژگی این طرح است.

وی با تاکید بر اینکه تا ۱۵ روز طرح کلی برای فضای سبز این میدان آماده می شود ، گفت: سطح فضای سبز این میدان ۱۰ هکتار است که با احتساب لوپ های اطرف در مجموع ۱۵ هکتار از پروژه بزرگ میدان آذربایجان تبریز به فضای سبز اختصاص دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :