شهردار تبریز از عملیات بهسازی و ساماندهی محوطه موزه قاجار و پروژه اتصال این مجموعه به مقبره‌الشعرا به طور سرزده بازدید کرد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در این بازدید، از موزه قاجار به عنوان یکی از سرمایه‌های فاخر گردشگری شهر تبریز نیاز یاد کرد و افزود: شهرداری تبریز با درک همین جایگاه ارزشمند، پس از طی مراحل مختلف قانونی و عقد تفاهم‌نامه‌های لازم، پروژه بهسازی محوطه این موزه و اتصال آن به مجموعه مقبره‌الشعرا را مورد توجه قرار داده و مصمم است این موزه را از وضعیت نامناسب و مغفول فعلی رهایی بخشد.

وی تاکید کرد: ایجاد پیاده‌راه و فضاسازی‌های زیبا، به همراه طراحی فضای سبز زینتی، به خصوص با لاله‌کاری‌های متنوع، قطعاً جایگاه مورد انتظار این موزه را محقق خواهد ساخت.

دکتر نجفی  در ادامه، در بازدید از پروژه عظیم مقبره‌الشعرا گفت: با اتصال موزه به مقبره‌الشعرا از طریق یک پیاده‌راه زیبا، با توجه به تملک‌های گسترده‌ای که از طرف شهرداری تبریز صورت‌گرفته است، شاهد ایجاد مجموعه‌ای نفیس و فاخر در افق گردشگری شهر خواهیم بود.

وی ادامه داد: به این ترتیب، در یک چشم‌انداز میان‌مدت شاهد ایجاد یک قطب زیبای تاریخی و تفریحی در محدوده شمال شهر خواهیم بود.

گفتنی است در این بازدید میراعتماد عمادی مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز و فرخ جلالی مدیرکل حوزه ریاست شهرداری نیز حضور داشتند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :