معاون حمل و نقل شهرداری تبریز از اقدام به ایجاد مدرسه ترافیک در مدارس و کانون‌های معرفی شده از جانب اداره‌کل آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش تبریزمن، یعقوب وحیدکیا اظهار داشت: با امضای تفاهم‌نامه همکاری به منظور جلب مشارکت دانش‌آموزان، فرهنگ‌سازی و ایجاد پارک ترافیک در تعدادی از مدارس و کانون‌های فرهنگی تربیتی نواحی پنجگانه تبریز و افزایش همکاری و تعامل دو دستگاه آموزش و پرورش و شهرداری، ایجاد مدرسه ترافیک نهایی شد.

ترافیک مدارس

وی گفت: با ایجاد پارک ترافیک در مدارس و کانون‌ها با مشارکت آموزش و پرورش، خواهیم توانست با نزدیک کردن محل‌های آموزشی به شهروندان و در دسترس قرار دادن این مراکز برای کودکان، همچنین تولید و توزیع تولیدات فرهنگی و هنری با محتوای مناسب آموزشی، گام‌های موثری برای ارتقای فرهنگ ترافیک برداریم.

وحیدکیا افزود: با توجه به عزم معاونت حمل و نقل مبنی بر ایجاد پارک‌های آموزشی در مدارس و کانون‌های آموزش و پرورش، واحد فرهنگی و آموزشی معاونت اقدام به تهیه و تدوین برنامه آموزشی برای مدت هفت سال کرده است.

وی اضافه کرد: براساس این برنامه کودکان از مقطع پیش دبستانی تا ششم ابتدایی، با عضویت در این پارک‌ها و به مدت هفت سال پیاپی، آموزش خواهند دید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :