رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از اجرای یک هزار و ۴۵۴ طرح صنعتی و معدنی با حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده ۱۴۰ هزار میلیارد ریال در استان در طول سال ۱۳۹۶ خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح ها برای ۴۷ هزار نفر شغل ایجاد می شود.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حسین نجاتی با اشاره به برنامه های این سازمان در سال ۹۶ گفت: صدور جواز توسعه برای ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی استان در سال جاری پیش بینی شده است.

وی افزود: در صورت تحقق این درصد از جوازهای توسعه صادر شده در سال ۹۶ برای ۵ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی اعلام کرد: در سال ۹۵ صدور جواز توسعه برای واحدهای صنعتی استان ۵ برابر نسبت به سال۹۱افزایش یافته و هم اکنون ۳۷۵ واحد دارای جواز توسعه هستند.

نجاتی با اشاره به گزارش رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت تولید محصولات منتخب در استان اظهارکرد: در ۹ ماهه منتهی به آذر ۹۵ استان آذربایجان شرقی در زمینه تولید تراکتور، شیشه، خودروهای ون، مینی بوس و اتوبوس، کامیون، کامیونت و کشنده، الکتروموتور، کولرآبی و محصولات فولادی به ترتیب ۸۰، ۲۷، ۲۵، ۱۴، ۲۷، ۳۵ و ۶ درصد از تولید کل کشور را به خود اختصاص داده و در مدت زمان یاد شده دارای رتبه اول تا سوم تولید این محصولات است.

بر اساس این گزارش در زمان حاضر تعداد واحدهای تولیدی فعال استان افزون بر ۴۱۰۰ واحد است.

از این تعداد ۲۱۴۴ واحد در شهرستان تبریز، ۴۶۳ واحد در آذرشهر ، ۳۸۵ واحد درشهرستان شبستر و همچنین ۲۲۰ واحد صنعتی در شهرستان بستان آباد مشغول به فعالیت بوده و بقیه واحدها در دیگر شهرهای استان مستقر هستند.

از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون یکهزار واحد تولیدی به تعداد واحدهای فعال و پایدار استان افزوده شده است.

این تعداد واحد تولیدی با ۹۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، زمینه اشتغال یکصد هزار نفر را در استان فراهم کرده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :