نخستین نشست شورای راهبردی و آماده سازی تبریز برای سال ۲۰۱۸ به ریاست مهندس محمد صادق پورمهدی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و با حضور مدیران و روسای  دستگاه های دولتی و بخش خصوصی برگزارشد.

به گزارش تبریزمن، در این نشست که با شرکت احمد محمد زاده معاون اقتصادی استاندارآذربایجان شرقی ، رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز ،دبیری رییس شورای اسلامی تبریز ، صادق نجفی شهردار تبریز ، اخلاقی مدیرکل راه و شهرسازی ،  محمد حسین صومی ریس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، فرزین حق پزست مدیرکل میراث، صنایع دستی و گردشگری استان و شماری از مدیران و مسوولان دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان برگزارشد ،  پیشنهادها ، ایده ها و طرح های بدیع برای زیبا سازی تبریز و ارتقا ساختارهای معماری و شهرسازی آن به سطح استانداردهای ملی و بین المللی ارائه شد و راهکارهای عملیاتی برای تحقق این مهم اتخاذ شد.

دراین جلسه صدها پیشنهاد و ایده از تکمیل زیرساخت ها تا نور پرداری برای اماکن تاریخی ، فرهنگی ، ازآموزش نیروهای خدماتی تا استاندارد سازی خدمات گردشگری و ایجاد پلیس گردشگری تا برند سازی برای معرفی تبریز درسال ۲۰۱۸ ارائه شد و رویکردهای عملیاتی کردن آن ها از سوی همه نهادها و دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان مورد تاکید قرار گرفت .

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر همگرایی مدیران محلی و اجماع دستگاه های اجرایی و فرهنگی برای نیل به هدف فوق گفت : رویکرد این شورا باید کاربردی و بیشتر مبتنی بر عملیات اجرایی باشد و همه دستگاه های مرتبط پای کار بیایند و وظایفی و مسوولیت هایی را بر عهده بیگیرند.

محمد صادق پورمهدی گفت : همزمان با توسعه زیر ساخت ها موردنیاز از جمله هتل ها و میهمان پذیر ها از نظر نرم افزاری هم و از صفر تا صد باید نسبت به فراگیری آموزش های عمومی و تخصصی و فرهنگی و نیز استاندارد سازی خدمات دهی دراستان اقدامات اساسی و بنیادی صورت بگیرد.

وی همچنین خواستار تدوین ساختار پویا و متناسب با اهداف شورای راهبردی تبریز ۲۰۱۸ شد و بر برند سازی تبریز تاکید کرد.

احمد محمدزاده سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری هم دراین نشست با تاکید براینکه نتایج مثبت اقدامات پیش بینی شده و انجام شده برای سال ۲۰۱۸ سال های بعد از آن هم تاثیرگذار خواهد بود خواستار بهره مندی از تجارب سایر شهرهای جهانی گردشگری برای حصول نتیجه بهتر و مفیدترشد.
رییس شورای شهر تبریز نیز خواستار توجه بیشتر به برنامه ریزی درست برای تامین زیر ساخت ها و آمادگی شهر تبریز برای سال ۲۰۱۸ شد و گفت: برای بهره مندی حداکثری از ظرفیت های شهر نمونه گردشگری کشور های اسلامی باید نگاه وسیع تری نسبت به اهمیت و مزایای توسعه گردشگری در سطح جامعه ایجاد شود.

شهرام دبیری گفت :  نرافزاری این موضوع باید بیشتر از سخت افزاری آن مورد توجه قرار گیرد و رویکردهای آن محدود به زمان و سال ۲۰۱۸ نباشد.
وی حوزه گردشگری را سرمایه گذاری مطمئن و قابل برگشت توصیف کرد و آن را زمینه ساز رونق اقتصادی استان دانست.

صادق نجقی شهردار تبریز هم بر مشخص شدن وظایف و مسوولیت های هر یک دستگاه ها دراین ماموریت اشاره کرد و پیشنهاد داد که مدیریت نرم افزاری این مهم بر عهده اداره کل میراث ، صنایع دستی و گردشگری استان و مدیریت سخت افزاری ان بر عهده شهرداری باشد.

دبیرکمیته ویژه تبریز ۲۰۱۸ نیز از آماده بودن بسته های معرفی فرصت های سرمایه گذاری تبریز خبر داد و تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی به عنوان یک دستگاه فرهنگی به دنبال درآمدهای فرهنگی این رویداد جهانی است.
فرزین حق پرست انتقال ارزش های فرهنگی و تاریخی را در موضوع گردشگری بسیار مهم دانست و اظهارکرد: تعامل ارزش های فرهنگی و توسعه گردشگری می تواند ارزش افزوده و کارآفرینی را به دنبال داشته باشد.
وی با بیان اینکه باید نگاه استانی برای توسعه گردشگری وجود داشته باشد، گفت: در حوزه معرفی ظرفیت ها باید فرا ملی کار شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز از تلاش مجموعه بهداشت و درمان استان برای بهبود و گسترش خدمات درمانی و بیمه گردشگران خبرداد و گفت: با تمهیدات صورت گرفته بزودی شاهد افزایش ۳ برابری ظرفیت مراکز بهداشتی و درمانی تبریز خواهیم بود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: دراین مدت کوتاه ازانتخاب شهر تبریز پیشنهادهای متعددی از سوی بخش خصوصی برای برنامه ریزی و مشارکت در بخش گردشگری استان داشته ایم.
احمد حمزه زاده برندسازی برای گردشگری تبریز ۲۰۱۸ را ضرورت حوزه تبلیغات عنوان کرد و بر اهتمام جدی به این مقوله تاکید کرد.
وی از برگزاری اجلاس وزاری گردشگری کشورهای اسلامی با حضور۳۲ کشور اردیبهشت سال آینده در تبریز خبر داد و گفت: رویداد ها و نمایشگاهای ملی و بین المللی می تواند سهم بزرگی در معرفی تبریز و ظرفیت های آن داشته باشد.
وی اصل آموزش عمومی و دانش افزایی شهروندان و فعالین حوزه گردشگری یاد آور شد و افزود: بیشترین مشکلات و البته شکایات گردشگرها، از کاستی های آموزش نشات می گیرد.
احمد حمزه زاده ابراز امیدواری کرد که در صورت ارایه تسهیلات بانکی و مشوق ها بتوان از تعداد شش هتل در دست ساخت نیز تا سال ۲۰۱۸ بهره برداری کرد.
وی افزود: به این ترتیب نزدیک به دوهزار تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :