مدیرکل دفتر آموزش و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران گفت: کشور ما در حوزه تدوین استاندارد ملی جایگاه خوبی در سطح جهان و در بین کشورهای مختلف رتبه ۲۷ را دارد در حالی که پیش از این رتبه ایران ۳۱ بود.

به گزارش تبریزمن، تاکنون ۲۷ هزار سند استاندارد ملی ایران در بخشهای مختلف همچون غذا، صنعت، معدن، خدمات، فناوری و انرژی تدوین شده است.

وی همچنین با اشاره به شعار روز جهانی استاندارد مبنی بر ‘استانداردها زبان مشترک جهانی’ گفت: این عنوان در واقع با نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر دولت و ملت، همدلی و همزبانی تطابق دارد.

مدیرکل دفتر آموزش و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران افزود: تعامل بی ‎دغدغه از طریق استاندارد امکان پذیر است و در واقع استانداردها بالاترین اسناد علمی محسوب می شوند.

وی ادامه داد: مسئولان دولتی و خصوصی باید در ایجاد دفاتر استانداردسازی در حوزه فعالیتهای خود اقدامات لازم را انجام دهند و در این خصوص دانشگاه پیشتاز بوده است.

سعادتی گفت: استاندارد امری است که از بدو تولد تا لحظه مرگ با آن سر و کار داریم لذا باید این دیدگاه و آموزش در این زمینه در مهدهای کودک، مدارس، دانشگاهها ‎و کتابهای درسی جاری و ارائه شود.

وی افزود: حمایت از استانداردها جزو وظایف این مجموعه بوده و از سوی دیگر در زمینه آموزش و ترویج ۵۰ درصد اعتبارات این حوزه بین استانها تقسیم شده است.

مدیرکل دفتر آموزش و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران گفت: با توجه به اینکه ارتباط و بستر لازم برای استانداردسازی در جامعه فراهم است همه باید کمک کنند تا استاندارد و استانداردسازی بیش از پیش توسعه یابد.

سازمان ملی استاندارد ایران با حدود ۹۰ سال سابقه فعالیت تنها مرجع رسمی تدوین و نشر استانداردهای ملی و مامور به ارتقا کیفیت کالاهای تولید داخلی، کمک به بهبود روشهای تولید و کارایی صنایع، ترویج استانداردهای ملی، نظارت بر اجرای استانداردهای اجباری، کنترل کیفی کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری و جلوگیری از صدور کالاهای نامرغوب است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :